Deniz Uğur ve Songül Göktaş Almanya turizm pazarını değerlendirdi

Deniz Uğur ve Songül Göktaş Almanya turizm pazarını değerlendirdi

Bentour Reisen’in CEO’su Deniz Uğur ve şirketin Almanya Genel Müdürü Songül Göktaş-Rosati, Almanya pazarındaki son gelişmeleri ve şirletin 2021 hedeflerini Turizm Meclisi TV’den Savaş Daş’a anlattı.

''Songül Göktaş: Türkiye’ye yoğun talep olacağı inancındayız''

Alman ve Türk dışişleri bakanlarının görüşmesinin ve devamında verilen pozitif mesajların turizm sektörüne olumlu yansıdığını belirten Bentour Almanya Genel Müdürü Songül Göktaş-Rosati, ‘’Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Almanya ziyareti pozitif bir sinyal oldu. Daha öncesinde zaten Alman Ekonomi Bakanı da olumlu açıklamalar yapmıştı. Bunun devamında yeniden yeniden seyahat acenteleri talep almaya başladı. Umutluyuz, Türkiye’ye yoğun talep olacağı inancındayız.’’ dedi.

Deniz Uğur: Aşı olan insanları çok farklı bir şekilde Türkiye’ye davet etmeliyiz

Bentour CEO’su Deniz Uğur ise, Türkiye’nin Almanya’dan turist kabul etme kriterlerini hala açıklamadığını anımsattı. Aşı olmadan hiçbir şekilde doğru dürüst turizm yapılamacağına işaret eden Deniz Uğur, ‘’Almanya aşılamada baya hızlandı ve 20 milyonun üstünde insan aşılandı. Sekiz hafta içinde aşılanan insan sayısı 30-40 milyona ulaşacak. Bizim aşı olan insanları çok farklı bir şekilde Türkiye’ye davet etmemiz lazım. Çünkü bunlar artık risk teşkil etmeyecek bizim için. Ülke olarak aşılanmış Alman turistlere özel bir çağrı yapmamız lazım.’’ dedi.

''Rezervasyonlar temmuz ve sonrasına yoğunlaşıyor''

Almanya’da seyahatlerin yavaş yavaş haziran ayında başlayacağını ancak haziran ayı için büyük kapasiteler görünmediğini kaydeden Uğur, rezervasyonların temmuz ve sonrasında yoğunlaştığını söyledi. Uğur, ‘’Aşı olmuş veya olacak olan Almanlar, Türkiye’nin turistleri hangi koşullarda bekleyeceğini öğrenmek istiyor. Mesela Yunanistan bununla ilgili açıklamayı yaptı ve aşı olan turistleri testsiz kabul edeceğini belirtti.’’ ifadelerini kullandı.

2021 hedefimiz 2019’un yüzde 75’i’’

Bentour’un 2021 yılında 2019 kapasitesinin yüzde 75’ine ulaşmayı hedeflediğini belirsen Songül Göktaş Rosati ise, 2020’de 2019 rakamlarını aşmayı, 2023’te, yani Cumhuriyetin 100. yılında ise çok büyük operasyonlar hedeflediklerini açıkladı. Rosati ayrıca, Almanya’da Türkiye’deki çok sayıda turizm destinasyonuna info turlar yapacaklarını da söyledi.Bu Haber 15.05.2021 - 08:42:07 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • gökmen ELMAS 17.05.2021 - 08:49

    2021 de 2019 rakamlarının yüzde 75 i mi güldürmeyin insani ya . Rusya kapatmış. Pazarı yunanistan mısır Tunusa kapatırmışız Avrupaliya burda test zorunluluğu bu kadar kötü şartlar varken yüzde 40 yakalarsak dua edin

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.