Değişim Hareketi Diyarbakır'da acentelerle bir araya geldi

Değişim Hareketi Diyarbakır'da acentelerle bir araya geldi
TÜRSAB başkan adayı Firuz Bağlıkaya, Diyarbakır'da acentelerle bir araya gelerek projelerini anlattı.


Novotel’de düzenlenen ve 63 acente temsilcisinin katıldığı yemekli toplantıda acentelere seslenen Firuz Bağlıkaya, Diyarbakır’ı geleceğin turizm kentlerinden biri haline getirmek için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.

Diyarbakırlı acentelerin yaşadığı sıkıntıların bilincinde olduğunu ve mağduriyetleri gidermek adına gerekli adımları atacağını ifade eden Firuz Bağlıkaya, seçildiği takdirde yapacağı çalışmaları anlattı.Bilet acentelerini yaşadığı sorunlara da değinen Bağlıkaya, seyahat acentelerini hava yolu şirketleri karşısında güçlü bir hale getireceklerini belirtti. Hava yolu şirketlerinin hizmet bedelsiz ya da hizmet bedeliyle satış yapmasının önüne geçeceklerini vurgulayan Bağlıkayaı, hizmet bedellerinin güncellenerek enflasyon oranında yıllık artış yapılmasını sağlayacaklarını söyledi. Her türlü satış şekline seyahat acentelerini de dahil ettireceklerini belirten Firuz Bağlıkaya, tüm bunları iki sene içinde gerçekleştireceklerini vurguladı.

TÜRSAB’ın para kaynağı olarak gördüğü Hac ve Umre acentelerinin de büyük zorluklar yaşadığına dikkat çeken Bağlıkaya, acenteler adına TÜRSAB’a verilen hac vizelerini satmayacaklarını, hediyelik eşya ticareti ile uğraşmayacaklarını, yemek servisi gibi akçeli işlere karışmayacaklarını söyledi.

Üyelerinin ticaretini kolaylaştırmak için kurulan TÜRSAB’ın Hac ve Umre acenteleriyle yaptığı ticareti vicdani ve ahlaki bulmadıklarını ifade eden Bağlıkaya: “Hac ve umre, her ne kadar dini bir seyahat olsa da,  bir seyahattitr ve seyahat acentelerinin işidir” dedi.

Diyarbakırlı meslektaşlarına oy kullanmaları yönünde çağrıda bulunan TÜRSAB başkan adayı, genel kurula olan katılımın çok önemli olduğunun altını çizdi.


Bu Haber 29.10.2017 - 19:02:43 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.