Dedeman Grubu'ndan Bankpozitif açıklaması: Bizi bağlayan bir husus yok

Dedeman Grubu'ndan Bankpozitif açıklaması: Bizi bağlayan bir husus yok
Dedeman Grubu, 'Gaziantep Dedeman Oteli’ni satın alan Bankpozitif'e 15 milyon euroluk icra şoku' haberleri hakkında bir açıklama yaptı. Sözü edilen icra konusunun, otelin eski sahibi olan Çağlar Turizm ile Bankpozitif arasında olduğunun belirtildiği açıklamada, ''Söz konusu durumda Dedeman Grubu’nu bağlayan herhangi bir husus bulunmamaktadır.'' ifadeleri kullanıldı.


Dedeman tarafından konuya dair yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

''Dedeman Grubu olarak bu hafta yazılı basın ve internet haber sitelerinde çıkan Dedeman Gaziantep Oteli ve Bankpozitif’in anlaşma şartları üzerine sizleri bilgilendirmek isteriz.
 
Dedeman Gaziantep Oteli, 2013 yılında Çağlar Turizm’den Bankpozitif’e satılmıştır. Dedeman Grubu otelde kiracı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Sözü edilen icra konusu, Çağlar Turizm ile Bankpozitif arasında olup yayınlarda belirtildiğinin aksine Dedeman Gaziantep Oteli ile kesinlikle ilgisi yoktur. Söz konusu durumda Dedeman Grubu’nu bağlayan herhangi bir husus bulunmamaktadır.
 
50 yıldır faaliyet gösteren Türkiye’nin ilk otel zinciri markası Dedeman Grubu, Gaziantep’te sorunsuz bir şekilde faaliyet göstermeye devam etmektedir.''

Gaziantep Dedeman Otel'i, 15.5 milyon euro bedelle Çağlar Turizm adlı şirketten satın alan Bankpozitif, 15 milyon euroluk (yaklaşık 50.8 milyon lira) ödeme emri şokuyla karşılaşmış, Bankpozitif Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Akçakayalıoğlu, evrakta sahteciliği kanıtladıklarını ve davayı kendilerinin kazanacağının kesin olduğunu ifade etmişti
 Bu Haber 18.08.2016 - 17:06:06 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.