Dedeman'ı satın alan Ahmet Barut, otelin açılış tarihini açıkladı

Dedeman'ı satın alan Ahmet Barut, otelin açılış tarihini açıkladı
Antalya Dedeman'ı satın alan Barut Hotels'in Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Barut, tesisle ilgili planlarını anlattı

Ekonomist Dergisi'nin haberine göre, Barut markası ile turizm sektöründe 1971 yılından bu yana faaliyet gösteren Barut Ailesi,  Antalya’nın merkezinde en güzel konumlardan birine sahip olan Dedeman Antalya Oteli’ni geçtiğimiz günlerde satın almıştı.

Barut Hotels Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) eski başkanı Ahmet Barut, Dedeman Grubu ile satış anlaşmasını imzaladıklarını ve oteli 3 Kasım’da devralacaklarını söyledi. Antalya bölgesinde böyle bir yatırım planları olmadığını ancak önlerine çıkan bu fırsatı değerlendirdiklerini belirten Barut, “Yaklaşık 540 odalı bu otele 50 milyon TL civarında bir yenileme yatırımı yapacağız. Oteli yine Barut markası adıyla 1 Nisan 2014’te faaliyete geçirmeyi planlıyoruz” dedi.

Bu yatırımla grubun Antalya ve Ege sahillerinde çeşitli lokasyonlarda yer alan otellerinin sayısının 10’a, toplam yatak kapasitesinin 8 bine, çalışan sayısının da 4 bine ulaşacağına işaret eden Barut, bu ve benzeri fırsatlar çıkması halinde resort otelciliği konusunda yatırımlarına devam edeceklerini de vurguladı.


Bu Haber 08.10.2013 - 11:51:19 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.