Cratos Otele 70 kişiyle silahlı baskın iddiası

Cratos Otele 70 kişiyle silahlı baskın iddiası
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Girne bölgesinde yer bulunan Cratos Otelde aile içi iktidar kavgası yaşandığı, otele 70 kişiyle silahlı baskın düzenlendiği iddia ediliyor.

Utku Bozoğlu'nun otel yönetimini devrettiği Kemal Bozoğlu ile kardeşi Murat Bozoğlu arasında otel yönetimi konusunda iktidar kavgası yaşandığı ve Kemal Bozoğlu'nun aralarında silahlı korumaların da bulunduğu 70 kişiyle otele baskın düzenlediği iddia edildi.

Polisin gözü önünde silahlı çatışma

Gündem Kıbrıs'ta yer alan habere göre, Utku Bozoğlu'nun otel yönetimini devrettiği Kemal Bozoğlu, otelin yönetimini alabilmek için Cratos Otele baskın düzenledi. Bu esnada otelin girişinin minibüs ve kamyonlarla kapatıldığı, iki tarafın korumalarının polisin gözü önünde çatışmaya girdiği ifade edildi.

Anne ve baba Bozoğlu otelde rehin tutuluyor iddiası

Haberi alan Murat Bozoğlu'nun ise apar-topar Türkiye'den döndüğü ve karantina kurallarını hiçe sayarak olay yerine gittiği ifade edildi. Kemal Bozoğlu'nun yönetimi almak için darbe yaptığını ileri süren Murat Bozoğlu, baba Utku Bozoğlu ile anne Ayla Bozoğlu'nun otelde rehin tutulduğunu ileri sürdü.

Öte taraftan, Murat Bozoğlu'nun davada tanık olarak ifade verecek olan Serdal Özkul'u ölümle tehdit ettiği ileri sürüldü.

İsmail Abidin: Apar-topar otelden kaçmak zorunda kaldım

Yüzde 60'ının Murat Bozoğlu, yüzde 30'unun ise Kemal Bozoğlu'na ait olduğu belirtilen otelin yüzde 10 hisseli küçük ortağı İsmail Abidin ise, “Canımı zor kurtardım, otelde bulsalar beni öldüreceklerdi. Apar topar otelden kaçmak zorunda kaldım” diyerek yaşadığı can korkusunu ifade etti. “Çoluğum çocuğum, ailem var, burası nasıl bir ülke haline geldi. Ülke adeta Teksas’a döndü” diyen Abidin, “Can güvenliğim yok. Bir turizmci olarak bu durumu yaşamak çok büyük bir skandal” şeklinde konuştu.Bu Haber 11.12.2020 - 15:45:54 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.