Corendon’dan açıklama: Gövde üzerine iniş söz konusu değil 

Corendon’dan açıklama: Gövde üzerine iniş söz konusu değil 
Corendon Airlines, Gazapaşa-Alanya Havalinanı’na inerken ön lastiği patlayan uçağa ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, uçağın gövde üzerine inmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığı kaydedildi.

Gazipaya-Alanya Havalimanı’na inerken ön tekeri patlayan Boeing 737-800 tipi uçakla ilgili Corendon Airlines’tan açıklama yapıldı. Uçağın gövde üzerine inmesinin söz konusu olmadığı, pistte ve uçakta hasar olmadığı belirtilen açıklamada, yolcularda ve mürettebatta da herhangi bir yaralanmanın olmadığı ve tüm yolcuların uçaktan merdivenle indirildiği kaydedildi.

Şirketten yapılan açıklama şöyle:

“Corendon Airlines’ın 9 Mayıs tarihinde CAI1031 Köln-Alanya/Gazipaşa uçuşunu gerçekleştiren 9H-TJF tescilli Boeing 737-800 tipi uçağın inişinde burun dikmesi lastikleri patlamıştır. Lastiklerin patlaması sonrasında uçak pist üzerinde güvenli bir şekilde durmuştur. 

Gövde üzerine iniş söz konusu değildir, herhangi bir kaza ve kırım durumu yoktur. Yolcularımız uçaktan merdiven ile güvenli bir şekilde indirilmiş olup 184 yolcumuzda ve uçuş ekibimizde herhangi bir yaralanma veya sağlık sorunu söz konusu değildir. Pistte de aynı şekilde bir hasar durumu mevcut değildir.

Uçağın pistten çekilememesi durumu nedeni ile Gazipaşa’ya inişi olan uçuşlar farklı havalimanlarına yönlendirilmektedir. Corendon Airlines Alanya-Gazipaşa Havalimanı’na planlanan sonraki operasyonlarına Antalya Havalimanı’ndan devam etmektedir.

Güncel bilgiler Corendon Airlines Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılacaktır.”


Bu Haber 09.05.2024 - 14:15:34 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.