Corendon, sattığı hisselerin parasıyla ne yapacak?

Corendon, sattığı hisselerin parasıyla ne yapacak?

Bünyesinde bulunan Corendon Dutch Airlines ile tur operatörleri Corendon Travel Hollanda ile Corendon Travel Belçika'nın çoğunluk hisselerini satan Corendon Grubu, yeni yatırımlara odaklanacak.


Avrupa ayağının çoğunluk hisselerini yatırım şirketi Triton'a satan Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, şirketin bundan sonraki planlamaları ile ilgili bilgi verdi.

Sabah'ta Betül Alakent'e konuşan Karaer, 2019 yılının şubat ayında Hollanda'daki tur şirketi Sunweb'i de satın alan Triton'un, iki grubu birleştireceğini ve kendilerinin de birleşen çatı yapının yüzde 6 hissedarı olacaklarını açıkladı.

''Gelen parayı yine turizme yatıracağız''

Hisse satışından elde edecekleri geliri yine turizm sektörüne yatıracaklarını kaydeden Karaer, Karaer, "Hollanda'daki şirketlerimizi Triton Fonu'na devrettik. Ancak otelcilik ve havayolu sektöründe devam edeceğiz. Üç havayolu şirketimiz var. Bunlar arasında en büyüğü Corendon Airlines Türkiye. En küçüğü ise Hollanda'daki idi. Oradan elde ettiğimiz geliri Türkiye'deki havayolu şirketine yatıracağız" dedi. Şu anda 20 uçaklarının olduğunu anlatan Karaer, uçak sayısını 5 yılda 30'a çıkarmayı planladıklarını ifade etti.

''Otel bakıyoruz''

Otel yatırımlarının da devam ettiğini anlatan Karaer, "Corendon markasıyla Lara, Kemer, Bodrum, Çeşme'de, Hollanda Amsterdam'da ve İspanya İbiza'da otellerimiz var. Karayipler Curaçao Adası'ndaki otel yatırımımız devam ediyor. Yurtdışı fırsatlarını kovalıyoruz. Aynı zamanda Türkiye'de de otel yatırımı planlıyoruz" şeklinde konuştu. Karaer, Türkiye incoming operasyonlarının Corendon Touristic markasıyla devam edeceğini kaydetti.Bu Haber 06.06.2019 - 09:15:20 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.