Corendon Airlines’tan Alman yolculara yeni güvence

Corendon Airlines’tan Alman yolculara yeni güvence
Corendon Airlines, Türkiye’de koronavirüse yakalanan yolcularına, tedavilerinin ardından ülkelerine geri götürme garantisi verdi.

27 Haziran itibariyle uçuşlarına yeniden başlayacağını açıklayan Corendon Airlines, Almanya’nın Türkiye’ye dönük seyahat uyarısını 31 Ağustos’a kadar uzatmasının ardından yeni bir adım attı. Şirket, Türkiye’de tatil yaparken koronavirüse yakalanan yolcularına ve onların ailelerine, ülkeye dönüş garantisi verdi. Türkiye’de tatili esnasında koronavirüse yakalandığı tespit edilen ve dönüş biletleri Corendon Airlines’dan olan yolcuları, tedavileri tamamlandıktan sonra ülkelerine geri götürecek olan şirket, ayrıca bu yolcuların ailelerine de istedikleri zaman ülkelerine dönme esnekliği tanıyacak.

Corendon Airlines CEO’su Yıldıray Karaer, Alman turistlerin Türkiye’ye planlayacakları tatillerinde içlerinin bir nebze daha rahat olması için böyle bir uygulamaya gittiklerini açıklarken, pandemi sebebiyle yerde yatan tüm uçaklarında da uluslararası standartlarda ekstra hijyen önlemleri aldıklarını anlattı. Karaer, “Uzun süre evde kaldıktan sonra tatil için yola çıkan yolcularımızın en güvenli ve emniyetli şekilde seyahat etmesini sağlıyor olacağız” dedi.

Biletlerini Corendon Airlines’dan alan yolculara rezervasyon esnekliği

Corendon Airlines ayrıca pandemi sürecinde bir yandan tatile özlem duyarken bir yandan da değişen gündem ve ülkelerin farklı uygulamaları sebebiyle rezervasyon yaparken endişe taşıyan misafirleri için esnek rezervasyon imkanı sağlayarak yolcularının biletlerine güvence veriyor. “Biletin Güvende” kampanyası ile yolcuların içleri rahat bir şekilde Corendon Airlines’dan rezervasyon yapabileceklerini anlatan Yıldıray Karaer, “Misafirlerimizin rahatı için bu süreçte tüm rezervasyonlarda ücretsiz tarih ve hat değişim imkânı sunuyoruz. Biletini 13 Haziran 2020 ve 15 Temmuz 2020 tarihleri arasında Corendon Airlines’dan alan yolcularımız, uçuş tarihlerine 7 gün kalana kadar tarih ve hat değişikliği talebinde bulunabilecekler. Tatil planlarına esneklik tanıyarak rezervasyona teşvik etmek amacıyla düzenlediğimiz bu kampanya, 2020 Yaz sezonu süresince yani 31 Ekim 2020’ye kadar sürecek. Yolcularımız uçuşlarını 31 Ekim 2021 tarihine kadar erteleyebilecek ve biletlerini istedikleri destinasyona değiştirebilecekler.” şeklinde açıklamada bulundu.

27 Haziran’da Avrupa - Anadolu Hatlarına da Başlıyoruz.”

Son iki senedir Avrupa’dan Anadolu’ya yaptığı uçuşları ve hatları arttırarak Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarına memleketlerine direkt uçuş imkanı sunan Corendon Airlines, 27 Haziran itibarıyla Almanya, Hollanda, İsviçre ve Avusturya’dan Anadolu’nun 11 şehrine uçuşlara da başlayacak. Yıldıray Karaer konuyla ilgili “Geçtiğimiz haftalarda, 27 Haziran itibari ile Avrupa bayraklı havayolumuz ile Avrupa içi uçuşlara başlayacağımızı açıklamıştık. Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarının da tatillerini ülkemizde geçirmek için yoğun bir istek duyduklarını biliyoruz. Bu sebeple, aynı tarih itibarıyla başta Almanya olmak üzere Avrupa’dan direkt Anadolu seferlerine de başlayacağımızın müjdesini vermek isterim. Ayrıca, standart tarifemize ilave uçuşlar ekleyerek programı genişlettik. Önümüzdeki günlerde bu programı kademeli olarak daha da yoğunlaştıracağız” dedi.

Corendon Airlines’ın 27 Haziran itibarıyla başlayacağı Anadolu hatlarının programı şu şekilde:

corendon_ucus

corendon_ucus1Bu Haber 15.06.2020 - 09:07:14 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Nazan önbayrak - 16.06.2020 - 11:52

  Izmir Frankfurt uçuslari ne zaman baslıyor ve uçus gun ve saatleri?

 • Gündüz Cifci - 16.06.2020 - 03:58

  Selamlar 4 .9 .2020 Ben gündüz Çifçi bu tarihte Edremit Köln dönüşüm var daha geçerli mi teşekkürler

 • Besiktasli Hasan - 16.06.2020 - 02:20

  Slm, Almanya dönüs de Karantina uyguliyor zorunlu olarak. Kendi izinizden bu gidecek 14 Gün. Yani ne yaziki isler cok karisik.

 • Ismail Dogal - 16.06.2020 - 12:21

  Merhaba, ben Ailem ile (toplam 8 kişi) , 30.06.2020 Frankfuttan İzmir e ve Dönüş 18.07.2020 Frankfuta bilet aldım, ama Covıd 19 nedeniyle Çocularım gitmeye korkuyorlar. Benim sorum: bizim aldığımız biletleri gelecek seneye yaz sezonuna erteleye bilirmiyiz? Şimdiden teşekkür ederim

 • Tamer ERSOY - 15.06.2020 - 02:21

  10 temmuz izmir almanya koln ve 26 temmuz köln/izmir rezervasyonumuz var..Esim ve ben kamu sektorunde memuruz yurt disi yasagi kalkmadi ve Almanya tatil amacli ulkemizden kabul etmiyor..Musteri hizm.en uygun com da 1 temmuzu bekleyin dedi..bu gelismelerden dolayi bilet iptali ve paramizin tamamini iade istiyoruz..saygilar

 • uzun serap - 15.06.2020 - 12:41

  biz 15/09/2020 tarihi icin kışın biletlerimizi aldik iş yerinden izinlerde alindi otel rezervasyonlarimiz yapildi gununde gidebilicekmiyiz? eger ucuş olmazsa bilet paralari iade edilecekmi?

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.