Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky 13 Mayıs’ta başlıyor

Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky 13 Mayıs’ta başlıyor

“Zirveye Birlikte Koşalım” mottosu ile 13-15 Mayıs tarihleri arasında sekizinci kez gerçekleştirilecek olan Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky yarışı, 18 ülkeden 618 sporcunun mücadelesine sahne olacak.


Denizden gökyüzüne 2 bin 365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nın çevresindeki parkurları ile Türkiye’nin ilk Skyrunning yarışı olan Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky için geri sayım başladı. Sekizinci yılında Corendon Airlines isim sponsorluğunda 13-15 Mayıs tarihleri arasında “Zirveye Birlikte Koşalım” mottosu ile düzenlenecek Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky yarışında; 4 farklı etapta, 18 ülkeden 618 sporcu mücadele edecek.

Corendon Airlines ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı,  Antalya Valiliği, Kemer Kaymakamlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Atletizm Federasyonu, Beydağları Sahil Milli Parkı ve Kemer Belediyesi tarafından desteklenen “Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky”ın co-sponsorları ise Olympos Teleferik, Kemer Barut Collection, Fraport TAV Antalya Havalimanı, Touristica, Züber, Viking Hotels, Shakespeare Coffee & Bistro, MEDIFIZ, Yörükoğlu, Yaşam Hastaneleri ve Ceysu olurken yarışın kurumsal partnerleri ise; Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV), Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB), Kemer İş Adamları Derneği (KEMİAD) olarak sıralanıyor.

Katılımcılar dört farklı yarışta kıyasıya mücadele edecek

Dört farklı kategoride gerçekleştirilecek yarışların parkur mesafeleri ise şu şekilde olacak:

Tahtalı Ultra Sky (TUS) 113 K

Ultra Sky Türkiye’nin ilk 100 km üstü Skyrunning yarışıdır. Kemer dağ parkurları, yaylaları ve koylarının çevresinde koşulan Ultra Sky yarışı 113 kilometre uzunluğunda ve 5 bin 450 metre irtifa kazanımına sahiptir.

Berg Sky Race (BSR) 65 K

Berg Sky Race 2 bin 365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı çevresinde koşulan ve dağ  zirvesinde sona eren Avrupa ve Türkiye’nin en zorlu parkurlarından bir tanesidir. Berg Sky Race yarışı 65 kilometre uzunluğunda ve 4300 metre irtifa kazanımına sahiptir.

Tahtalı Run to Sky (TRS) 27 K

Run to Sky Tahtalı Dağı zirvesine deniz kenarından koşulan Türkiye’nin ilk Skyrunning yarışıdır. Kemer ilçesine bağlı Çıralı kasabasında deniz seviyesinden başlayan yarış 27 kilometre mesafe ve 2 bin 650 metre irtifa kazanımına sahiptir.

KemeRun (KMR) 12 K

KemeRun Kemer şehir merkezinden başlayarak Çalıştepe’ye doğru koşulan bir patika koşusudur. Kemer şehir merkezinden başlayan yarış 12 kilometre mesafe ve 400 metre irtifa kazanımına sahiptir.Bu Haber 05.05.2022 - 15:25:13 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.