Corendon Airlines ile Fenerbahçe arasında sponsorluk anlaşması

Corendon Airlines ile Fenerbahçe arasında sponsorluk anlaşması

Corendon Airlines, Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımına sponsor oldu.


TurizmGüncel

Başta Avrupa olmak üzere çok sayıda ülkeden Türkiye’ye turist getiren Corendon Airlines, Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı’na sponsor oldu. İki kurum arasındaki iş birliği, Fenerbahçe Ülker Stadyumunda düzenlenen basın toplantısı ile açıklandı. İmza törenine, Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Spor Kulübü başkan Yardımcısı Burhan Karaçam, Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı Teknik Direktörü Zoran Terzic ile oyuncular Eda Erdem Dündar ve Brankica Mihayoviç katıldı.

‘’Yılda 4 milyon yolcu taşıyoruz’’

“Corendon Airlines olarak ülkemizi turizm ve havacılık alanında uzun yıllardır başarıyla temsil ediyoruz. Turistik bir havayolu olarak Avrupa’dan Türkiye’nin çeşitli tatil destinasyonlarına düzenlediğimiz uçuşlarımızın yanı sıra, Avrupa içinde düzenlediğimiz uçuşlar ile birlikte toplamda 45 ülke ve 145 havalimanına, senede 4 milyon yolcu taşıyarak uluslararası bir havayolu statüsüne gelmiş bulunuyoruz. Bir yandan da Avrupa’dan Anadolu destinasyonlarına düzenlediğimiz uçuş sayısını her geçen gün artırıyoruz. Kurulduğumuz günden beri yaptığımız işlerle fark yaratmaya çalışıyor; gerek operasyonlarımız, gerek şirket prosedürlerimiz açısından ‘İlklerin Havayolu’ olmaya devam etmeyi hedefliyoruz.  Bu doğrultuda Türk voleybolunda pek çok ilki hayata geçirmiş olan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı’na sponsor olmaktan dolayı çok mutluyuz.

 ''Pek çok amatör spor branşına katlı sağlıyoruz''

Avrupa’da ve Türkiye’de pek çok amatör spor branşına hem özel hem de milli takımlar seviyesinde organizasyon ve takım sponsorlukları alanlarında destek sağlıyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana Hollanda Kadın Milli Voleybol Takımı, Hollanda Milli Buz Hokeyi Takımı, Haarlem Corendon Kinheim Beyzbol Takımı, Team Corendon Buz Pateni Takımı ve Belçikalı Corendon Circus Bisiklet Takımı’nın; Türkiye’de ise Akdeniz Üniversitesi Kadın Hentbol Takımı, ITU Honeybees Quidditch Takımı ve ITU Ultimate Frizbi Takımı gibi alternatif sporları destekleyici sponsorluklar üstlendik. Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı’na sponsor olarak Türk voleyboluna da ciddi destek sunacak, Türk voleybolunun uluslararası bilinirliğinin daha da artmasına katkı sağlayacağız.

corendon4

‘’Hem uçuş hem de konaklama desteği vereceğiz’’

Corendon Airlines’ın geçmişte de spor dallarına destek verdiğini ifade eden Karaer, ‘’Fenerbahçe kadın voleybol takımına da hem uçuş hem de konaklama anlamına nereye olursa olsun tüm desteği vereceğiz.’’ dedi.

Yıldıray Karaer konuşmasının devamında, ‘’Markamızı iyi bir camia ve iyi bir marka ile yan yana getirmek istiyoruz. Bunun için de elimizdeki imkanları takıma sunmak istiyoruz. Fenerbahçe büyük bir camia, bu nedenle Fenerbahçe’yi seçtik. Farklı dallarda farklı takımlarla benzer çalışmalar yapmayı da arzu ediyoruz.’’

‘’En büyük dileğim Corendon’la şampiyonlar ligine uçmak’’

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı Teknik Direktörü Zoran Terzic, ‘’Konu Fenerbahçe olunca basının bu kadar youn ilgi göstermesi normal. Sponsorlar sayesinde kendimizi çok daha güvende hissediyoruz. Corendon bizim için sadece sponsor değil, ailenin bir üyesi En büyük dileğim Corendon’la şampiyonlar ligine uçmak.’’ derken, takımın kaptanı Eda Erdem Dündar ise şunları söyledi:

‘’Biz Türkiye’nin şu dönemde çok ihtiyacı olduğu bir şeyi başardık. Türk kadınını Avrupa’da çok iyi temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Hepimizin aç olduğu istediği bir şeydi bu. Çok güzel bir turnuvaydı, keşke şampiyon olabilseydik. Bizler Türkiye’de kadın voleybolunu, olduğu seviyenin üstüne çıkardık. Takım arkadaşlarım adına hepinize teşekkür ediyorum. Sponsorların sporda çok büyük önemi var. Biz de Fenerbahçe Opet olarak Corendon Hava Yolları’na ve Yıldıray beye teşekkür ediyorum. Bize düşen görev de en iyi şekilde mücadele etmek. Bu sene gücümüzün son damlasına kadar sahada mücadele edeceğiz. İnşallah Corendon Hava Yolları da bize şans getirecek.’’

corendon2_1

Karaçam: Geniş kapsamlı bir iş birliği yaptık

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Bülen Karaçam da, ‘’Türkiye’deki voleybol takımlarına rol model oldunuz. Corendon’la geniş kapsamlı bir iş biliği yaptık. Sadece forma ve paradan ibaret değil. Daha da ilerisinde bir gönül birliği. Corendon’la pek çok alanda iş birliği yapacağız.’’ dedi.

Ali Koç: Sponsorlar spordan kaçıyor

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise değerlendirmesinde, ‘’Sponsorlar son yıllarda spordan kaçmaya başladı. Öyle bir noktaya getirildi ki, sponsorlar üç takımı birden destekliyor ya da hiçbirini desteklemiyor. Sponsorlukların adil bir şekilde dağıtıldığı bir döneme ulaşmayı umut ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.Bu Haber 18.09.2019 - 12:55:02 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.