Corendon Airlines Avrupa'da bir hava yolu şirketi daha kurdu

Corendon Airlines Avrupa'da bir hava yolu şirketi daha kurdu
Havacılık sektöründe 13'üncü yılını geride bırakan Corendon Airlines, Hollanda tesciliyle kurduğu Corendon Dutch Airlines’tan sonra Avrupa’da yeni bir hava yolu şirketi daha kurdu.Geçtiğimiz günlerde ilk fabrika çıkışlı uçağı yeni Boeing 737-800NG’yi filosuna katan Corendon Airlines, Hollanda tesciliyle kurduğu Corendon Dutch Airlines’dan sonra, yeni bir hava yolu şirketi daha kurdu. Corendon Airlines Europe adıyla Malta’da kurulan yeni şirket, ilk uçuşunu 26 Mayıs 2017 Cuma günü Napoli’ye gerçekleştirdi.

KARAER: CORENDON AIRLINES EUROPE İLE UÇUŞ AĞIMIZI GENİŞLETİYORUZ

Avrupa ülkeleri arasında uçuşlar düzenlemek amacıyla kurulan Corendon Airlines Europe ile ilgili konuşan Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer; “Türkiye ve Hollanda’dan sonra Malta’da açtığımız üçüncü hava yolumuz ile uçuş ağımızı genişletmeyi hem de çalıştığımız tur operatörlerinin Avrupa içi uçuşlarına daha esnek çözümler sunmayı amaçlıyoruz” dedi.

''HIZ KESMEDEN YENİ YATIRIMLARI SÜRDÜRECEĞİZ''

Karaer sözlerini, “Antalya ve Amsterdam merkezli diğer iki havayolumuz operasyonlarına aynı büyüme stratejileri ile devam ederken, Corendon Airlines Europe ile 2017 yaz sezonu itibariyle Berlin, Düsseldorf, Leipzig, Münih, Linz, Tel Aviv ve Girit gibi meydanlar arasında uçuşlar düzenleyeceğiz. 2017 yaz sezonu için Corendon Airlines Europe filosuna bir adet Boeing 737-800 planladık. 9H-TJG kuyruk kodlu bu uçağımızı 2017-2018 kış sezonunda Mısır’a base etmeyi planlıyoruz. Yeni yapacağımız yatırımlarla hızımızı kesmeden sürdüreceğiz” şeklinde sonlandırdı.

CXI çağrı koduna sahip Corendon Airlines Europe, tıpkı Corendon Airlines gibi full charter, split charter ve seat-only iş modeliyle operasyonlarını yürütecek.

Bu Haber 26.05.2017 - 11:23:44 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.