Corendon 19. sezonunu kutluyor

Corendon 19. sezonunu kutluyor

Türkiye, İspanya, Yunanistan gibi onlarca popüler tatil destinasyonuna Avrupa’nın birçok ülkesinden direkt uçuş gerçekleştiren Corendon Airlines, büyüyen uçuş ağıyla 19. sezonunu kutluyor.


Başta Türkiye olmak üzere Hollanda, Belçika, Almanya, İngiltere, Polonya gibi birçok Avrupa ülkesinden operasyonlarını sürdüren Corendon Airlines, 19. sezonunda da turistleri tatil bölgelerine taşımaya devam ediyor.

Havayolu şirketi, ilk uçuşunu ise 12 Nisan 2005 tarihinde CAI 855 uçuş koduyla Sabiha Gökçen Havalimanından Amsterdam’a gerçekleştirmiş ve Sabiha Gökçen pistinden kalkan ilk yolcu uçağı olma unvanını almıştı.

Kurulduğu günden bu yana uçuş ağını ve filosunu her geçen yıl daha da büyüten Corendon Airlines, biri Türkiye, ikisi ise Avrupa bayraklı olmak üzere toplamda üç havayolu şirketi ve 37 uçaklı filosuyla yılda 7 milyonun üzerinde yolcuyu taşımaya devam ediyor. Corendon Airlines, Türkiye’ye en fazla turist getiren havayolu şirketleri arasında yer alırken, Avrupa’nın birçok ülkesinden en popüler tatil destinasyonlarına direkt uçuşlar düzenliyor.

Corendon Airlines yeni sezonunda uçuş noktalarını geliştirmeye devam ediyor. Corendon Airlines, artan koltuk sayısı ve uçuş frekansıyla birlikte 19. sezonunda da tatilcileri destinasyonlara ulaştıracak.

“65 ülkede 165 havalimanına uçuş gerçekleştiren uluslararası bir havayolu olduk”

İlk uçuşlarının üzerinden neredeyse 20 yıl geçtiğini belirten Corendon Airlines Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, Corendon Airlines personeli ile paylaştığı kutlama mesajında: “İlk uçuşumuzu 12 Nisan 2005 tarihinde gerçekleştirmiştik. TC-TJA kuyruk koduyla havalanan Boeing 737-300 ile yaptığımız o ilk uçuştan bugünlere baktığımızda, 65 ülkede 165 havalimanına uçuş gerçekleştiren, yılda 7 milyonu aşkın yolcuyu  popüler tatil noktalarına taşıyan uluslararası bir havayolu haline geldik. Tüm bunların yanı sıra marka imajımızı güçlendirmek için spordan müziğe hayatın bir çok alanında gerçekleştirdiğimiz sponsorluklarla da sayısız organizasyonlarda ülkemizi gururla temsil ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Neredeyse çeyrek asırlık hikayemizde her zaman yanımızda olan ve adeta bir aile gibi çalışan tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, 19. sezonumuzun şirketimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.Bu Haber 12.04.2023 - 13:27:10 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.