Coral Travel en iyi otelleri ödüllendirdi

Coral Travel en iyi otelleri ödüllendirdi

Bu sene Coral Travel tarafından 7’ncisi düzenlenen Starway World Best Hotels ödül töreni 12 Mart'ta Moskova'daki World Trade Center'da gerçekleşti.


Mitsis Ramira (Yunanistan), geçen seneki başarısını tekrarlayarak bu yıl da birinci oldu. Cornelia de Luxe Hotel (Türkiye) ikinci, Maxx Royal Belek Golf Resort de üçüncü sırada yer aldı. İlk 100'e, 62'si Türkiye, 11'i Yunanistan, 7'si Tunus, 6'sı Vietnam, 5'i Tayland, 3'ü BAE, biri de Rusya'da bulunan oteller girdi.

Bu sene ilk kez ''Child Friendliness Hotels' kategorisi  eklenerek, çocuklar için üst düzey profesyonel hizmet veren otellere de ödül verildi. Bu kategoride kazananlar ise Maxx Royal Kemer Resort, Maxx Royal Belek Golf Resort ve Cornelia de Luxe Resort otelleri oldu. Değerlendirmeye toplam 25 otel alındı.

Bu senenin bir başka ilki ise, Coral Travel tarafından dizayn edilen 'ebeveyn ve çocukların beraber ama ayrı tatil' konsepti olan Sun Family Club programına sahip oteller kategorisinin eklenmesi oldu. Kategorinin ilk 5 sırasında Xanadu Resort Hotel, Gloria Golf Resort, Gloria Serenity Resort, Otium Hotel Life ve Titanic de Luxe Golf Belek yer aldı.

BBE9E0D5-4C5F-4255-AD09-91002DD3FC94

Rusya pazarında Starway World Best Hotels, eksper rolünü turistlere devreden ve sonuçları araştırmalar yaparak  elde eden ilk ödül. 2018 senesinde tatile çıkmış turistler, 38 ülkenin 98 destinasyonunda  toplamda  261.942  anket ile 6801 oteli değerlendirdiler.

Araştırma, otellerin yıldız sayısını göz önünde bulundurulmadan yapıldı. Coral Travel, otel çalışanlarını, otel ve odalarının genel durumu, yiyecek ve içecek, temizlik, çocuklar için eğlence mekanları ve aktiviteler, havuz, animasyon ve spor faaliyetlerini değerlendirdi. Her soruya bir puan verilip, sonuç için tüm puanların ortalaması hesaplandı. Kazanan tüm otellere sertifika, ilk 10'a giren otellere ise özel ödüller verildi.

Moskova'nın en prestijli gece kulüplerinden biri olan Icon'da düzenlenen 'Sezon açılış' partisi ile son bulan geceye otelciler, konsolosluk, ulusal seyahat ofisleri ve havayolları temsilcileri, Coral Travel'ın en başarılı acentaları ve gazeteciler katıldı.Bu Haber 13.03.2019 - 09:39:59 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Murat Samur 14.03.2019 - 10:36

    Geçen sene Regnum varken bu sene olmaması da her sene Turk Turizm ödüllerin ne anlama geldiğini ve nasıl ölçüldüğünün en güzel göstergesi... Filler.. Çimler

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.