Coral'in ilk charter uçağı Gazipaşa'ya indi, işte şirketin Antalya hedefi

Coral'in ilk charter uçağı Gazipaşa'ya indi, işte şirketin Antalya hedefi
Coral Travel'ın Moskova'dan Alanya-Gazipaşa'ya dönük charter uçuşu gerçekleşti. Coral Travel ve Sunmar'ın 189 yolcusuyla Moskova'dan havalanan Royal Flight'a ait Boeing 737-800 tipi uçak Gazipaşa Havalimanı'na indi.Rusya’dan uçak dahil paket tur satın alarak Alanya’ya gelen sezonun ilk Rus turist kafilesi, ODEON Tours Yer Hizmetleri Genel Müdür Vekili Ozan Somaklar’ın yanı sıra, Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı, Gazipaşa Havalimanı Müdürü Ömer Sözener, ALTİD Başkanı Burhan Sili ve ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu tarafından karşılandı. Tamamı Coral Travel ve Sunmar Tour’un yolcularından oluşan 189 kişilik misafir grubunun tercihleri Alanya bölgesindeki oteller oldu.

55 BİN YOLCU HEDEFLENİYOR


ODEON Tours, 26 Mayıs tarihine kadar her gün bir uçak, sonrasında her gün iki uçağı Gazipaşa’da karşılayacak. Coral Travel ve Sunmar misafirleri ile dolu uçakların St.Petersburg kalkışları ile birlikte Mayıs sonuna kadar sayının 20’yi bulması bekleniyor. St.Petersburg’dan bu havalimanına uçuşlarının 27 Mayıs itibarı ile  başlayacağını belirten ODEON Tours Yer Hizmetleri Türkiye Genel Müdür Vekili Ozan Somaklar “Gazipaşa Havalimanı’na bugün itibarı ile 1 ay boyunca, her gün 1 uçuş ile, haftada 1300 yolcumuz Moskova’dan iniyor olacak. Devamında  bu sayının haftada iki uçakla, 2600 koltuğa çıkması üzerine planlamalarımızı tamamladık. St.Petersburg kalkışlı uçuşlarımız ise 27 Mayıs itibarı ile başlıyor ve Gazipaşa’da haftada 3 uçağımızı karşılıyor olacağız. Ekim ayına kadar sürecek olan uçuşlarda toplam yaklaşık 55 bin yolcumuzu Gazipaşa’dan karşılamayı ve tekrar ülkelerine geri yolcu etmeyi planlıyoruz” dedi.ANTALYA'YA HAFTADA 35 BİN YOLVU BEKLENİYOR

Coral Travel ve Sunmar misafirlerinin geldiği Antalya'ya dönük tarifeli ve charter seferler 2016'da uçuşların açılmasından itibaren aralıksız devam ediyor. 2017 sezonunda Rusya’dan Antalya havalimanına haftada 35 bin yolcu beklendiğini açıklayan ODEON Tours, 28 Nisan tarihinden itibaren Dalaman’da ve 27 Nisan tarihinden itibaren Bodrum’da misafirlerini karşılıyor olacak.

Karşılamada hazır bulunan ODEON Tours Yer Hizmetleri Türkiye Genel Müdür Vekili Ozan Somaklar şunalrı söyledi:

''ERKEN REZERVASYON SATIŞLARI 2015'İN YÜZDE 35 ÜSTÜNDE''

“Rusya’daki operatörlerimizden gelen bilgi, Türkiye erken rezervasyon satışlarının 2015 in % 30 üzerinde seyrediyor olduğu yönünde. Rus havacılık yetkililerinden geçtiğimiz haftalarda Türkiye’ye charter seferlerinin durdurulabileceği notunun geçilmesi, satışların maalesef düşmesine sebep oldu. Türkiye’ye rezervasyonlarda bir bekleme sürecine girildiğini düşünüyoruz. Fakat son günlerde az da olsa toparlanma görülmekte. Erken rezervasyon döneminin biteceği Nisan sonuna kadar rezervasyonların yeniden artacağını, Rusya’dan beklediğimiz charter uçuşların bu sezon normal seyrinde devam edeceğini düşünüyoruz. Hali hazırda partnerlerimiz Coral Travel ve Sunmar’dan tarifeli uçuşlarla tatil satın alan ve gelen misafirlerimizi karşılıyoruz. Rusya’dan gelecek toplam yolcularımızın %7’sini Gazipaşa’da karşılıyor olacağız. İlerleyen zamanlarda bu uçakların da sayıca artacağına inanıyoruz. Grubumuzca, Gazipaşa’ya şimdilik Moskova ve S.Petersburg’dan uçuşlar planlandı. Haziran ayı itibari ile 3 bölgeden daha ilave edebiliriz” şeklinde ifade etti.
Bu Haber 26.04.2017 - 20:18:50 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.