Çorabatır’dan otellere çağrı: Çalışanlara oy kullanmaları için esneklik tanınmalı

Çorabatır’dan otellere çağrı: Çalışanlara oy kullanmaları için esneklik tanınmalı

CHP Antalya Milletvekili Sururi Çorabatır, otelcilere seslenerek Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçiminde turizm çalışanlarının oy kullanabilmesi için çalışma ve servis saatlerinde esneklik sağlanması çağrısında bulundu.


Millet ve Cumhur ittifakları seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken geçtiğimiz günlerde yapılan seçimde CHP’den Antalya Milletvekili olan Sururi Çorabatır da ikinci tur seçimi için Antalya’nın yanı sıra Mardin ve Diyarbakır’da da seçmenlerle buluştu. Antalya’da sık sık turizmcilerle de buluşan Milletvekili Sururi Çorabatır, turizmcilere Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçiminde oy kullanabilmesi için turizm çalışanlarının çalışma ve servis saatlerinde esneklik tanınması çağrısında bulundu.

“Demokrasinin en önemli unsuru olan seçimde, insanların oy kullanması en doğal hakkıdır” diyen Sururi Çorabatır, “Malum sezon açıldı ve turizm sektörü her geçen gün hız kazanıyor. Dolayısı ile her geçen gün de işbaşı yapan turizm çalışanı sayısı artıyor. Pazar günü de ülkemizin geleceği için çok büyük öneme sahip bir seçim gerçekleştirilecek. Dolayısı ile oy kullanacak olanlara her türlü kolaylık sağlanmalıdır. Bu kolaylığı bekleyen kitlelerden biri de turizm çalışanlarıdır. Gece gündüz demeden Türkiye turizmi ve ekonomisi için emek veren turizm çalışanlarının da Türkiye’nin geleceğinde söz sahibi olmalıdır. 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde Alanya, Manavgat, Serik, Kepez ve Kemer ilçelerinde turizm çalışanlarının yoğun olduğu okullardaki sandıklarda oy kullanma oranlarının düşük olduğunu gözldmledik. Bu noktada turizmcilere seslenmek istiyorum. Pazar günü yapılacak olan seçimlerde oy kullanabilmeleri için turizm çalışanlarının çalışma ve servis saatlerinde esneklik tanınmalı. Bu esneklik sağlanamıyorsa da saatlik izinlerle turizm çalışanlarının oy kullanmalarına yardımcı olmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.Bu Haber 26.05.2023 - 10:18:38 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.