Çorabatır’dan Antalya’ya gelen depremzede öğrencilere kira desteği

Çorabatır’dan Antalya’ya gelen depremzede öğrencilere kira desteği

CHP Antalya Milletvekili Sururi Çorabatır, deprem bölgesinden Antalya’ya üniversite eğitimi için gelen 22 öğrenciye 12 ay boyunca kira desteğinde bulunacak.


Türkiye turizminin yakından tanıdığı isimlerden Sururi Çorabatır, geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan Genel Seçimlerde CHP’den Antalya Milletvekili seçilmişti. TBMM’de Antalya’yı temsil eden Milletvekili Sururi Çorabatır, TBMM’nin tatil olduğu döneme denk gelen maaşı ile deprem bölgelerinden üniversitede okumak için Antalya’ya gelen üniversite öğrencilerine destek olmak için harekete geçti.

Çorabatır, TBMM’nin tatil olduğu döneme denk gelen maaşı ile 22 öğrenciye aylık 1500 TL olmak üzere 12 ay boyunca kira desteğinde bulunacak.

Konu hakkında sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Çorabatır, “Üniversiteli gençlerimizin öğrenim ve barınma sorunlarının yanında ve destekçileriyim! Deprem bölgelerinden üniversitede okumak üzere Antalya’mıza gelen öğrencilerimize destek olma arzumu duyurmak isterim; CHP olarak yaz döneminde yüce meclisimizin ekonomiyi, depremi tartışmak ve çözüm bulmak amacıyla açık kalmasını istediğimiz halde; AKP ve MHP oylarıyla meclis tatile girdi. Meclisin tatile girmesiyle birlikte bu döneme denk gelen maaşımı; Antalya’da üniversite öğrenimine ve kira problemlerine destek olmak üzere; Toplam 22 öğrencimize, her bir öğrencimize aylık 1500 TL olmak üzere, 12 ay boyunca kira desteğinde bulunacağım. CHP olarak her zaman başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın sorunlarını yakından takip edeceğiz” dedi.Bu Haber 06.09.2023 - 08:42:10 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.