Çin'den 'yüksek kaliteli turizm' hamlesi 

Çin'den 'yüksek kaliteli turizm' hamlesi 
Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Konseyi Genel Ofisi, ülkede turizm sektörünün yükske kaliteli gelişimini sağlamak ve turizm potansiyelinden daha fazla yarar sağlamak amacıyla bir belge yayınladı.

Dünya ekonomisinde giderek ağırlığı artan Çin Halk Cumhuriyeti turizm alanında da harekete geçiyor.

Çin Devlet Konseyi Genel Ofisi, turizm tüketim potansiyelinden daha fazla yararlanılması ve turizmin yüksek kalitede gelişiminin kolaylaştırılmasına yönelik bir belge yayımladı.

Belgede, yüksek kaliteli turizm ürün ve hizmetlerinin arzının zenginleştirilmesi, turizm tüketim talebinin canlandırılması, ülke dışından gelen turizme ilişkin yönetim ve hizmetlerin geliştirilmesi, turizm endüstrisinin iyileştirilmesi ve turizm gelişimine desteğin artırılması olmak üzere beş çalışma alanında daha fazla çaba sarf edilmesi gerektiği kaydedildi.

Belgede, bu bağlamda kültür ve turizmin entegre biçimde gelişiminin ilerletilmesi, çeşitlendirilmiş turizm ürünlerinin geliştirilmesi, uluslararası uçuşların yeniden başlatılması ve sayılarının arttırılması gibi 30 önlem de önerildi.

Çin'de 2023 yılında turizm talebinde istikrarlı bir toparlanma görüldü. Resmi veriler, 2023 yılının ilk yarısında toplam yerli turist seyahati sayısının yıllık yüzde 63,9 artışla 2,38 milyara ulaştığını gösterdi.


Bu Haber 02.10.2023 - 08:15:33 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.