Çin'de şiddetli deprem: 5'i turist 13 ölü, 175 yaralı

Çin'de şiddetli deprem: 5'i turist 13 ölü, 175 yaralı
Çin'in Siçuan bölgesinde meydana gelen 7 şiddetindeki depremde ilk belirlemelere göre 13 kişi hayatını kaybetti, 175 kişi de yaralandı. 2 binden fazla kişinin konakladığı Intercontinental oteli depremde kısmen yıkılırken, otelde mahsur kalanların olduğu yönünde haberler geliyor...TurizmGüncel - Dış Haberler

Güncelleme 09.08.2017 09.30:

Çin’den yapılan resmi açıklamaya göre depremde 5’i turist 13 kişi hayatını kaybetti, 175 kişi ise yaralandı. Yaralılardan 28’inin durumunun ağır olduğu açıklandı.

Bölgede bulunan Intercontinental otelde mahsur kaldığı belirtilen 100 kişinin akıbetine dair çelişkili açıklamalar gelse de, şu ana dek otelden can kaybı haberi gelmediği belirtiliyor. Arama kurtarma çalışmalarının bölge genelinde sürdüğü ifade ediliyor.

Çin devlet ajansı Xinhua, son olarak otelin lobi kısmının büyük zarar gördüğünü ve misafirlerin büyük kısmının otelden tahliye edildiğini duyururken, bazı ajanslar ise otelin tamamen boşaltıldığı haberini geçti.

---------------------------------


Çin'in Siçuan bölgesinde meydana gelen depremde ilk belirlemelere göre 5 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı. Depremde kısmen yıkılan bir otelde ise 100 kadar turistin mahsur kaldığı gelen bilgiler arasında.

Depremin meydana geldiği bölge Çin'in UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan karstik göllerinin bulunduğu alana da yakın bir noktada yer alıyor.Xinhua haber ajansı, depremin 7 şiddetinde olduğunu duyururken, kısmen yıkılan ve 100 turistin mahsur kaldığı belirtilen otelin de karstik göllerin yakınında yer aldığını yazdı.

100 TURİSTİN ÖLMÜŞ OLMASINDAN ENDİŞE EDİLİYOR

Şu ana kadar hayatını kaybettiği belirlenen 5 kişinin turist olduğu açıklanırken, AFP'ye konuşan Çin Ulusal Afetle Mücadele Komisyonu yetkilileri otelde bulunan 100 kişinin ölmüş olabileceğinden endişe ettiklerini duyurdu.
Bu Haber 08.08.2017 - 21:08:39 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.