CHP’li vekilden Mehmet Nuri Ersoy’a yangın soruları

CHP’li vekilden Mehmet Nuri Ersoy’a yangın soruları
CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, turizm bölgelerindeki orman yangınları sonrasında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yanıtlaması istemiyle soru önergesi hazırladı.

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı’na; “Yanan ormanlarımız içerisinde, turizm tesislerine tahsisi yapılmış alan var mıdır? Muğla ve Antalya il ve ilçelerinde, 2021 yılı içerisinde tarım arazileriyle ilgili olarak kaç adet satış işlemi yapıldı ve ne kadar alan satış işlemi ile el değiştirdi? Yanan zeytinlik alanlarla ilgili tasarrufunuz neler olacaktır?” sorularını yöneltti.

“Bütün yetki Kültür ve Turizm Bakanlığına devredildi”

Başevirgen, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yanıtlaması istemiyle hazırladığı soru önergesinde ise yürürlüğe giren torba yasa ile orman alanlarının turizm tesislerine tahsisi ve o alanlardaki yapılar ile ilgili bütün yetkinin Kültür ve Turizm Bakanlığı'na verildiğini anımsattı. CHP’li Başevirgen, Ersoy’a şu soruları sordu:

“Turizm tesislerine tahsisi yapılmış alan var mı?”

“Muğla ve Antalya il ve ilçelerinde, 2021 yılı içerisinde turizm alanı olarak ilan edilen yerler var mıdır? Eğer varsa bu alanların sayısı ve miktarları ne kadardır? Yanan ve yanmaya devam eden ormanlarımız içerisinde, turizm tesislerine tahsisi yapılmış alan var mıdır? Eğer varsa bunların sayısı ve miktarları ne kadardır? Yanan orman yerleri ile ilgili olarak, geleceğe yönelik tasarruflarınız neler olacaktır?"Bu Haber 10.08.2021 - 09:50:32 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.