Çeşme-Alaçatı Havalimanı'nı Bakan Ersoy mu istemiyor?

Çeşme-Alaçatı Havalimanı'nı Bakan Ersoy mu istemiyor?

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un Çeşme Alaçatı Havalimanı projesinin yapılmasını istemediği yönündeki iddiaları Meclis gündemine taşıdı.


2018 yılının nisan ayında ihalesi yapılan ve 2020 yılında bitirilmesi planlanan Çeşme Alaçatı Havalimanı projesini Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un istemediği yönündeki iddialar Meclis gündemine taşındı.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, ihalesini Terminal Yapı AŞ'nin kazandığı ve hem özel jetlere hem eğitim uçuşlarına hem de charter seferlerine hizmet verecek şekilde planlanan havalimanını Mehmet Nuri Ersoy'un istemediği yönündeki iddiaları, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'a sordu.

Murat Bakan'ın, Bakan Turhan'ın yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesinde şu ifadelere yer verildi:

1 – İhalesi 20 Nisan 2018 tarihinde yapılan Ekrem Pakdemirli Havalimanı’nın inşaatı başlamış mıdır? Şu an ne aşamadadır?

2. Ekrem Pakdemirli Havalimanı için harcaması öngörülen toplam bütçe nedir?

3. Ekrem Pakdemirli Havalimanı için ihalesinin yapıldığı 20 Nisan 2018 tarihinden bugüne (Haziran 2019 tarihi itibariyle) kaç TL harcama yapılmıştır?

4. Ekrem Pakdemirli Havalimanı’nın Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından istenmediği iddiası doğru mudur?

5. Öngörülen bitiş tarihi Mayıs 2020 ilan edilen Ekrem Pakdemirli Havalimanı projesi zamanında tamamlanacak mıdır?

6. Ekrem Pakdemirli Havalimanı projesi kurlardaki ani değişikliklerden ne şekilde etkilenmiştir?Bu Haber 31.05.2019 - 11:35:11 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.