Cennet Koyuna milyonlarca lira değerinde iki otel projesi

Cennet Koyuna milyonlarca lira değerinde iki otel projesi

Bodrum, Cennet Koyunda tüm tartışmalara rağmen iki otel ve devre mülk projesinin inşaatının hızlandığı belirtiliyor.


Yaz yaklaşırken özellikle tatil bölgelerinde projeler hızlandı. Sadece Bodrum’da yıl başından bu yana 11 farklı proje için onay verildi veya çevresel etki değerlendirmesi (ÇED) süreci başladı.

Cumhuriyet’ten Şeyda Öztürk’ün haberine göre, bu projelerden biri de kamuoyunda sıklıkla tartışılan bölgelerden Cennet Koyu’nda yer alıyor. Bodrum Ada Otelcilik, etrafı ormanlık alanlarla çevrili ve Cennet Koyu manzaralı bölgede otel inşa etmek için başvuruda bulundu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının sisteminde yer alan bilgiye göre projeye onay verilmesi halinde 32 bin 620 metrekarelik alanda otel yapılacak. 82 milyon 640 bin TL değerindeki projeyle birlikte bölgede 13 bloktan oluşan 108 oda inşa edilecek.

Öte yandan koydaki bir diğer tehdit ise iş insanı Mehmet Cengiz’in şirketi Cengiz Holding’in otel projesi. Bir bölümü 2. derece doğal ve 3. derece arkeolojik SİT alanını kapsayan projeyle 409 bin metrekarelik alanda 100 villa inşa edilmek isteniyor. Yurttaşların ücretsiz olarak yararlanabildikleri birkaç plajdan biri olan koyun kiralanması ise tepkilere neden oldu.Bu Haber 30.05.2023 - 11:44:46 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.