Celestyal Cruises sezonun ilk gemileriyle Kuşadası’nda

Celestyal Cruises sezonun ilk gemileriyle Kuşadası’nda

Celestyal Cruises, Türkiye çıkışlı Yunan Adaları Turları için 2022 yılı seferlerini Kuşadası’ndan başlattı.


Celestyal Cruises, 2 yıl aradan sonra yeniden Türkiye’ye döndü. Atina’dan yola çıkan Celestyal Crystal, Kuşadası Limanı’na yanaşarak sezonun ilk seferi için yolcularını aldı ve Iconic Aegean Turları için Ege’ye açıldı. Sezon boyunca her salı ve her cumartesi günü 3 ve 4 gece alternatifli olmak üzere, Kuşadası’ndan çıkış yapacak Iconic Aegean Turları’nın rotasında Patmos, Rodos, Girit, Santorini, Atina ve Mikonos var.

Celestyal ile 7 gecelik Idyllic Aegean Yunan Adaları Turları ise 2 Mayıs’ta başlayacak ve her pazartesi Kuşadası’ndan düzenli olarak yapılacak. Böylelikle Celestyal Cruises’un 2 gemisi, Kasım ayına kadar haftada 3 gün 3 sefer olmak üzere Kuşadası Limanı’ndan hareket edecek. Celestyal Cruises'ın üç ve dört gecelik her şey dahil Yunan Adaları Turları 30 Nisan'dan sonra Kasım ayına kadar Celestyal Olympia ile gerçekleşecek.

Celestyal filosunun 1200 yolcu kapasiteli gemisi Crystal; geçtiğimiz hafta Salı ve cumartesi günleri olmak üzere iki kez Kuşadası Limanı’na demirleyerek, seferlerini buradan gerçekleştirmeye başladı. Yolcular, kara turu ile Efes’i ve Kuşadası şehir merkezini gezdi. Crystal daha sonra, Türk yolcularını da alarak sezonun ilk Iconic Aegean Yunan Adaları seferleri için Kuşadası’ndan Ege sularına açıldı. Kuşadası ve İstanbul limanlarına toplam 100'e yakın ziyaret gerçekleştirmeyi planlayan Celestyal Cruises, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Türkiye’ye aralıksız ve düzenli sefer yapan kruvaziyer firması olmayı hedefliyor.

Haftanın 3 günü Kuşadası’ndan hareket

Celestyal Crystal ise 7 gecelik gerçek cruise deneyimini yaşatmak için 2 Mayıs’tan itibaren “Idyllic Aegean” turlarına başlayacak. Kuşadası çıkışlı bu turlar Rodos, Girit (Heraklion), Santorini, Mikonos, Milos, Atina ve sezonun sürpriz destinasyonu Selanik’te uzun konaklamalı keşiflerin ardından yine Kuşadası’nda son bulacak.

Idyllic Aegean Turları için Celestyal Crystal her pazartesi günü yolcularını alarak yine Kuşadası’ndan hareket edecek.

Sonraki liman İstanbul Galataport

Celestyal Crystal, daha sonra da rotasını İstanbul’a çevirerek Galataport Limanı’na demirleyecek ve buradan Eclectic Aegean Turları’nı başlatacak, bu turların rotasında ise Kavala, Selanik, Volos ve Santorini olacak.  Bu Haber 28.04.2022 - 14:29:55 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.