Celestyal Cruises Kuşadası turlarına Martta başlıyor

Celestyal Cruises Kuşadası turlarına Martta başlıyor

Celestyal Cruises, Kuşadası ve Yunan Adaları seferlerine Mart ayında başlayacağını duyurdu.


2022’de Türkiye limanlarına düzenli 100 sefer gerçekleştirerek 100 binden fazla turisti Türkiye’ye getiren, 10 bin Türk cruiser’ı Yunan Adaları’nda gezdiren Celestyal Cruises, 2023 sezonu için hazırlıklarını tamamladı. Mart’ta başlayacak olan Yunan Adaları Turları için erken rezervasyon kampanyası devam ediyor.

Celestyal Cruises Türkiye Direktörü Özgü Alnıtemiz, ‘’Tatil bir ihtiyaç aynı zamanda bir tedavi yöntemi. Cruise turları ise deniz güneş, keşif, tarih, kültür, lezzet, macera pek çok açıdan sıradışı bir tatil deneyimi sunuyor. Misafirlerimiz Güney’deki 5 yıldızlı otellere ve diğer cruise turlarına kıyasla farkımızı anladıklarında, erken rezervasyon avantajını kullanarak tatillerini planlıyorlar. Bu sezon da hedefimiz geçen yıllarda olduğu gibi yüzde 90’ın üzerinde misafir memnuniyetini yakalamak’’ dedi

Alnıtemiz; 2022 sezonuyla ilgili şunları söyledi: ‘’Pandemi izlerinin devam ettiği 2022 yılı misafirlerimizin tepkisinin nasıl olduğunu değerlendirdiğimiz bir yıldı. Her şeye rağmen gezginlerin seyahat etmekten ve seyahat aracı olarak gemileri seçmekten vazgeçmediğini gördük. Kontrollü kontenjanlarımızla 10 bin Türk cruise gezginini, Celestyal gemilerinde ağırladık. Türkiye limanlarına yine en çok uğrak yapan cruise firması olduk. Limanlarımıza 100 düzenli sefer gerçekleştirdik, bu seferlerle yaklaşık 100 binin üzerinde Amerikalı ve Avrupalı turisti ülkemize getirdik ve döviz girdisi sağladık. Gemilerimiz Covid kapsamlı protokoller çerçevesinde yüzde 75 doluluk oranıyla ülkemize geldi. Bu bizim politikamızdı. Covid protokollerini en sıkı uygulayan gemilerden biri hatta yegane cruise şirketi olduğumuzu söyleyebilirim. Misafirlerimizin sağlığı ve güvenliği bizim birincil önceliğimiz. Ekonomik daralma, vizedeki yoğun talep ve beklemeler; 2022’de bizi zorlayan en büyük soru işaretleriydi. 2022 sezonunun nasıl sonuçlanacağını düşünürken gördük ki tüm makro koşullara rağmen misafirlerimiz vazgeçmedi. Misafirlerimizin bütçelerini planlayarak geldiklerini ve bizim turlarımızı seçtiklerini gördük. Bu tabloya rağmen 2022’de hedeflerin tutulması, 2023 için umutlarımızı artırıyor. Tatil hepimiz için bir ihtiyaç ve bir tedavi yöntemi hatta.’’

Erken rezervasyonda hedef yüzde 50

2023 sezon turlarına Mart ayında başlayacaklarını belirten Alnıtemiz, Kasım - Ocak arası erken rezervasyon döneminde hedeflerinin yüzde 10’una ulaştıklarını, Nisan ayına kadar yüzde 40’ını daha sağlayarak böylece toplam satışın yüzde 50’sini erken rezervasyon döneminde gerçekleştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

1 kara turu, Mikonos shuttle, liman vergileri, seyahat sağlık sigortası dahil

Özgü Alnıtemiz, Celestyal Cruises’un 2023 programlarını ise şöyle anlattı:

‘’Mart ayından başlayıp Kasım’a kadar her Salı ve cumartesi günleri Kuşadası çıkışlı olmak üzere 3 ve 4 gecelik Iconic Aegean Yunan Adaları Turlarımızı yapacağız. Nisan ayında da Crystal gemimizle 7 gecelik Idyllic Aegean seferlerimize başlıyoruz. 2023 turlarımızda erken rezervasyon fiyatlarımız 3 gecede 299, 4 gecede 399 Euro’dan, 7 gecede 599 Euro’dan başlıyor. Her pazartesi Kuşadası’ndan çıkış yapacak olan 7 gecelik Idyllic Aegean Turu’nun rotasında Girit, Santorini, Mikonos, Milos, Atina, Selanik var. Kuşadası çıkışlı 3 gecelik Iconic Aegean Turu’nun rotasında Patmos, Girit, Santorini, Atina, Mikonos var; 4 gecelik turda bu rotaya Rodos da ekleniyor. Inclusive tur paketlerimizin her birine 75 Euro’luk 1 kara turu dahil. Ayrıca Mikonos shuttle, liman vergileri ve ücretler, seyahat sağlık ve tur iptali sigortaları ile yemeklerde alınan içecekler inclusive paketlerimizde ücretsiz olarak yer alır.

‘’Paketlerimiz ve zengin içerikli turlarımızla en avantajlı cruise firması biziz’’

Diğer yandan dileyen misafirlerimiz 3 gecede 150, 4 gecede 170, 7 gecede 240 Euro fark ödeyerek premium pakete geçiş yaptıklarında artı 75 Euro’luk bir kara turu daha elde ediyorlar. Bu premium pakette 7/24 Premium içkiler mevcut. Ekonomik bütçeleri uygun olan misafirlerimize paketlerini bu şekilde yükseltmelerinin daha avantajlı olacağını anlatıyoruz. Bu sezon da hedefimiz geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yüzde 90’ın üzerinde misafir memnuniyetini yakalamak.’’Bu Haber 25.01.2023 - 14:16:31 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.