Burhan Sili: Alanya’daki otellerde 28 bin depremzede ağırlanıyor

Burhan Sili: Alanya’daki otellerde 28 bin depremzede ağırlanıyor

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili, Alanya’daki otellerde 28 bin depremzedenin ağırlandığını açıkladı.


Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, afet süreciyle ilgili değerlendirmede bulunarak ülke olarak zor bir süreçten geçildiğini ve bu süreçte Alanya otel işletmecilerinin özveri içinde elini taşın altına koyduğunu belirtti

Burhan Sili yaptığı açıklamada şunları söyledi: Ülkemizde yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybeden canlarımıza Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, tüm ulusumuza başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

‘Binlerce kişiye 3 öğün yemek çıkarılıyor’

Alanya’mızda tesislerimiz imkanları ve güçleri doğrultusunda depremzedelerimize kapılarını açtılar ve misafir ettiler, ediyorlar. Bölgemizde 200 civarında tesis 28 bin dolayında depremzedeyi ağırlamakta. Evlerde konaklayan depremzede sayısı 17 bin 600 iken 2 bin civarında da Devlet öğrenci yurtlarında barınmaktadır. Otellerini açamayan tesis sahiplerimizden maddi olarak katkı sağlayanların katkıları ile hiç yemek verme imkanı olmayan apart ya da küçük tesislerimizde kalan misafirlerimize yemek fabrikası aracılığı ile üç öğün yemek göndermekteyiz. Maddi imkanı kısıtlı olan tesislerimize de gıda malzemesi desteği vermekteyiz.

‘Cansiperane çalışan herkese sonsuz teşekkürler’

Bu süreçte başta Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na, Antalya Valimiz Ersin Yazıcı’ya, Alanya Kaymakamımız Dr. Fatih Ürkmezer’e,  Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’e, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Eray Erdem’e , siyasi parti ilçe başkalarımıza ve ekiplerine, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı’mıza (ALTAV), bölgemiz oda ve derneklerine, kamu ve Belediye kurum amirlerimize,  ekiplerine ayrıca tüm Alanyalı otelcilerimize ve destek veren  cansiperane çalışan görevli, gönüllü herkese, Alanya halkına  teşekkür ediyoruz. Böylesi bir felaketin ülkemizde bir kez daha yaşanmamasını diliyor, saygılar sunuyoruz.Bu Haber 20.02.2023 - 17:56:35 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.