Burak Tonbul'dan Turizm Meclisi TV'ye özel açıklamalar

Burak Tonbul'dan Turizm Meclisi TV'ye özel açıklamalar

Touristica ve Diana Travel Yönetim Kurulu Başkanı, Paloma Hotels’in de Yönetim Kurulu Üyesi Burak Tonbul, Turizm Meclisi TV’ye önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında tüm turizm camiasına seslenen Burak Tonbul, “Turizme inancınızı kaybetmeyin” dedi.

Turizm Aktüel, Tourism Today, Turizm Güncel ve Turizm Ajansı’nın hayata geçirdiği Turizm Meclisi TV, Türk turizminin önemli isimlerini ağırlamaya devam ediyor. Turizm Meclisi TV’nin yeni konuğu 40 yıllık turizm geçmişine sahip Diana Travel’ın ve Touristica’nın Yönetim Kurulu Başkanı, Paloma Hotels Yönetim Kurulu Üyesi Burak Tonbul oldu.

Deneyimli turizmci Burak Tonbul, Tourism Turizm Meclisi TV'den Haluk Özsevim’in sorularını yanıtladı. Açıklamalarında Türkiye için iç pazarın önemine dikkat çeken Burak Tonbul iç pazarın sadece kriz dönemlerinde değil her zaman önemli bir pazar olduğunu söyledi. Yurt dışı pazarlarını da değerlendiren Tonbul, vaka sayılarının düşmeye devam etmesi halinde turistlerin Türkiye’ye tatile geleceğini dile getirdi.

Açıklamalarında işçisinden patronuna tüm turizm sektörüne seslenen Burak Tonbul, bu süreçten hep birlikte çıkılacağını belirterek “Turizme inancınızı kaybetmeyin” dedi.Bu Haber 08.05.2021 - 22:45:52 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Arif - 10.05.2021 - 04:03

  Otelci kardes,ben o 300 500 tl yi örnek olarak verdim inan aradaki fark 1000 tl civarı ve 500tl bile olsa çalışan için çok şey ifade ediyor o meblâğ. 3 kişinin yapacağı işi 1 kişi yaparsa ve üstüne üstlük maaş az verilirse tabiki o personel o otelde durmayacaktır.anladıgım kadarıyla tuzunuz kuru sizim 500 tl yi aramayan birisiniz ama personel öyle değil,ihtiyacı var.yıllardır çalıltığım yerden tazminat yüzünden ayrılamıyorum ve her yıl işi hiç bilmeyen kişilere iş öğretmekle geçiriyorum. Çünkü maaş politikası kötü, kalifiye eleman bu maaşlara gelmiyor çalıştığım yere. Hakkını verem patronlara sözüm yok tabi.

 • otelci - 10.05.2021 - 11:05

  ah Arif kardeşim şikayetin otelci olmuş insanlar önce kendilerine bakacaklar bilmiyorum kaç senelik turizm çalışanısın ancak bu fikirlere sahip sen ve senin gibilere zaten turizm camiasında çalıştırmaya gerek yok eğer bir kişi 400-500 tl ye kendini satıyor veya yer değiştiriyorsa onu alan otelcide biliyor ki bu kişi ileride kendisini 250-300 tl satacak. herkes her şeyi biliyor insan kaynaklarına müracaatları bir kontrol ederseniz ben her şeyi yaparım ifadeleri var hiç bir iş yerinde her şey yaparım departmanı yok bu böyle biline . işçi işçiliğini bilecek tabi ki işverende aynı şekilde patronluğunu bilecek ve randıman almış olduğu işçinin hakkını ödeyecek . bizde bir usul var vakit dolduralım bir şey yapmadan maaşımızı alalım burası meclis değil işyeri bunu da hiç unutmamak lazım az veya çok almış olduğumuz ücretin hakkını vermek ve bunu helal ettirmek zorundayız.

 • Arif - 09.05.2021 - 05:14

  Yazdığım yorumları neden yayımlamıyorsunuz?işinize mi gelmiyor hayırdır? Hani nerde ifade özgürlüğü?işine geleni yayımla gelmeyeni yayımlama..daha öce yazdığım yorumu yayınlayın

 • Arif - 09.05.2021 - 12:09

  Bu saatten sonra ucuz işci zor bulursunuz, a otel 4000 tl verirken b otelin 3500 tl verdiği zamanlar bitecek artık. Buldugunuz elemanlarda yoldan gecen birileri olacak. tecrübeli,edebli turizmi bilen kimse gelmeyecek artık sizlere.Ya çekinizdeki akrebi bir kenara bırakacaksınız ya da iş bilmez personele iş öğretmeye çalışırken sezonu bitireceksiniz

 • Rafet Gülnar - 09.05.2021 - 08:34

  Yerli turist,kriz zamanlarında hatırlanıyor,Antalya bölgesindeki beach hotellerde yerli turist kendi ülkesinde ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyor,yani adam yerine koymuyorlar.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.