Bünyesine 5 hava yolunu daha katan Hitit 2017'den umutlu

Bünyesine 5 hava yolunu daha katan Hitit 2017'den umutlu
Türk teknoloji firması Hitit, 2016 yılı değerlendirmelerini paylaştı. “Biz, Hitit olarak, her yeni yılı umutla, yeni projelerimizin ve hedeflerimizin heyecanıyla karşılarız” diyen ve bundan tam bir yıl önce 2016’ya bu duygular ve hedeflerle girdiklerini belirten Hitit Ailesi, geçen on iki ay boyunca dünya çapında çok sayıda projede yer aldı.


Hitit, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği IATA’dan en üst seviye NDC sertifikasyonunu elde ederek, dağıtım kanalları için NDC servisleri geliştirmek üzere teknoloji sağlayan birkaç önemli firmadan biri oldu. Diğer yandan, yine IATA tarafından bilgisayarlı rezervasyon sistemleri (computerized reservation systems) için küresel geliştiricilerden biri olarak seçilerek kendi Designatör Kod’una sahip oldu.

Haziran ayında Vayant ile girdiği iş birliği sayesinde, onların alışveriş ve ücretleme çözümlerini Hitit’in Yolcu Servis Sistemi ile birleştirerek, müşterileri için çok daha güçlü kombine çözümler üretmeye başladı.

HİTİT CEO'SU 'TEKNOLOJİNİN KADIN LİDERİ'

Firma, haziran ayında CEO’ları Nur Gökman’ın Microsoft tarafından “Teknolojinin Kadın Liderleri” ödülü ile onurlandırılması ile başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Tüm bunlara ek olarak, Hitit ekibi, bir sosyal sorumluluk projesi için birlik olmanın ve 'Hitit güneşi' ile Siirt’teki bir köy okulunu aydınlatabilmenin derin mutluluğunu yaşadı.

HİTİT AİLESİ'NE 5 HAVA YOLU DAHA KATILDI

“Bugün bu başarılara sahip olmamız, sayısı kırkı aşan ve her zaman sıcak ilişkiler içinde olduğumuz değerli müşterilerimizin bize verdiği güç sayesindedir. Onlardan aldığımız motivasyonu yine onlara en iyi teknolojileri sunmak için kullanıyoruz.” diyen Hitit ailesinin yeni bireyleri ise, Air Namibia, Precision Air, Nouvelair, APG Havayolları ve Türkmenistan Hava Yolları oldu.

Hep daha iyiyi hedefleyerek yenilikçi teknolojilerini her geçen gün geliştiren firma, 2017 yılında da başarılarına yenilerini ekleyip, şu anda dünya beşincisi oldukları sıralamalarını daha yukarılara çıkartmayı amaçlıyor.


Bu Haber 21.12.2016 - 14:01:00 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.