Bu yıl İskandinav ülkelerinden turist gelecek mi?

Bu yıl İskandinav ülkelerinden turist gelecek mi?
İskandinav ülkesi İsveç Türkiye’ye gidilmemesi yönündeki tavsiyesini 1 Eylül’e kadar uzattı.

TurizmGüncel

Türkiye’nin Almanya, AB ve Rusya gibi pazarlara konsantre olduğu şu günlerde, harcama potansiyeli yüksek İskandinav ülkelerinden peş peşe kötü haber geldi.

İsveç 1 Eylül’e kadar uzattı

İsveç, AB dışındaki ülkelere seyahat edilmemesi yönündeki tavsiyesini 1 Eylül’e kadar uzattı. Bir diğer İskandinav ülkesi Norveç de Türkiye’ye seyahat edilmesini tavsiye etmiyor. Finlandiya’nın ise yakında AB ülkelerine dönük seyahat uyarısını kaldıracağı, ancak Türkiye’yi açmasının beklenmediği öğrenildi.

Finlandiyalı turizm şirketleri 2021 için Türkiye’yi kapattı

Danimarka’nın ise 26 Haziran’da seyahat güncellemesi yapacağı belirtildi. Turizmcileri, Yunan adalarına yoğun rezervasyon akışı olan Danimarka’nın Türkiye’yi açma ihtimalinin olduğunu belirtiyor. İsveç ve Norveç’in 1 Eylül gibi başlayabileceğini ifade eden turizmciler, Finlandiya için ise, ‘’Finlandiya’daki Aurinkomatkat, Finnmatkat gibi tur operatörleri ile Fin Air gibi hava yolu şirketleri 2021 sezonunu Türkiye’de kapattılar.

Yasak değil tavsiye ama...

İskandinav ülkelerinin aldığı kararın tavsiyeden ibaret olduğu belirtilse de, seyahat şirketlerinin hükümetlerin aldığı tavsiye kararlarına uyduğu öğrenildi. Bunun anlamı, ‘Türkiye’ye gitmeyin’ şekilde bir tavsiye kararı bulunduğu sürece, bu ülkelerden charter uçuşlar gelmeyecek. Öte yandan insanların tarifeli seferlerle Türkiye’ye gelmesinin önünde ise bir engel bulunmuyor.Bu Haber 24.06.2021 - 15:17:03 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.