Bu tesisin 12 kral dairesi olacak

Bu tesisin 12 kral dairesi olacak
Termal turizme yaptığı 300 milyon dolarlık yatırımla tüm dikkatleri üzerine çeken Karaderili Grup, Yalova’ya inşa ettiği Yalova Termal Palace Otel ve Devre mülk projesi ile 12 Kral Daireli Yalova Termal Palace, Yalova’yı Ortadoğu’nun yeni gözdesi yapacak.


Karaderili Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili, Yalova’daki dev tesisin otel etabına yapacakları 12 kral dairesiyle, sadece devlet başkanları ve başbakanlara tahsis edilecek “PresidentialSuit”in ile ilgili olarak, “ülkemiz termal Turizm’de Avrupa’da 1’inci sırada olmasına rağmen, devlet başkanlarını ağırlayacak bir tesis şimdiye kadar yoktu ilk kez tesisimizde bunu gerçekleştireceğiz” dedi.
 
İstanbul’a en yakın termal su olma özelliğini taşıyan Yalova’nın turizm kapasitesini 3’e hatta 4’e katlaması beklenen Yalova Termal Palace’ın, katma değerini özetleyen Orhan Karaderili, “Yalova, yatırım yapılmakta çok geç kalınmış bir yer, gerek bölge gerek termal, gerekse yaz turizmi açısından potansiyele sahip olmasına rağmen sadece 1800 yatak kapasitesi mevcut. 2200 yatak kapasiteli “Termal Palace” projesi Yalova’nın mevcudunun bile üstünde. “Ortadoğuluların Yalova’ya olan ilgisini gördük. Yalova’da Arap zenginlerin para akıtacağı kalitede ve kapasitede bir tesis yok. Bu yüzden “Saray konsepti” ve lüksten daha fazlasını vaat ediyoruz” dedi.
 
Orhan Karaderili, Yalova Termal Palace projesinin bölgeye kattığı değerden bahsederken, bölgenin yüzde bin değer kazandığını anlattı. Karaderili, “Yalova’nın termal sularının ve turizm kapasitesinin farkına varmış Araplar, akın akın bu bölgeye geliyor ancak pansiyonlar da kalıyorlardı. Lükse düşkün turistin kalabileceği bir tesis yoktu, artık Termal Palace projesi ile bu açık kapatılacak. Şeyhlerde şimdiden alım yapmaya başladılar. Avrupalı bir turist, Türkiye’de 500 dolar döviz bırakıyorsa herhangi bir Arap turistin bıraktığı döviz 1500 doları buluyor. Bu yüzden Yalova’daki tesisimizde hiçbir lüksten kaçınmadık” dedi.
 
12 KRAL DAİRELİ DEVREMÜLK

 
Yalova Termal Palace projesindeki “lüksün sınırlarını zorlayan” ibaresini anlatmak için gösterilebilecek en büyük örnek 12 kral dairesi… Dev otellerde bile 1 kral dairesi bulunurken 12 kral dairesini yapma fikri kulağa “çılgınca” gelse de Orhan Karaderili bunun gerekli olduğu görüşünde:
 
“Ortadoğu’ya yönelik bir tesis yapıyorsanız buraya kralların, prenslerin veya iş adamlarının gelmesini bekliyorsunuz demektir. Kralların aileleri geniş ve her biri burada lüksü istiyor. Tesisinizde bir kral kalıyorken siz bir diğer krala odamız yok diyemezsiniz. Bu yüzden Yalova Termal Palace’a 12 kral dairesi inşa ediyoruz. Dairelerin her biri 256 metre kare ve her birinin terasında kendi yüzme havuzları mevcut olacak” dedi. (Vatan Gazetesi)


Bu Haber 18.02.2015 - 10:15:13 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.