Bu ne iştah? Accor Hotels şimdi de gözünü Air France'a dikti

Bu ne iştah? Accor Hotels şimdi de gözünü Air France'a dikti
Son dönemde peş peşe yaptığı satın almalarla gündeme gelen Fransız otel zinciri Accor, şimdi de Air France hisseleriyle ilgilendiğini duyurdu.


TurizmGüncel - Dış Haberler

973 milyon dolara Mantra Hotels'i, 567 milyon dolara Mövenpick Hotels'i ve 105 milyon dolara da Güney Amerika merkezli Atton Hotels'i satın alan Accor Grubu, şimdi de Fransa'nın bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi Air France'ın hisseleri ile ilgilendiğini duyurdu.RESMİ AÇIKLAMA: İLGİLENİYORUZ

Resmi bir açıklama yapan Accor Hotels, bu yıl 15 grevle sarsılan ve 400 milyon euro kayıp yaşadığı belirtilen Air France hisseleri ile ilgilendiğini duyurdu.

YÜZDE 14,3'LÜK DEVLET HİSSESİ İÇİN GÖRÜŞÜLÜYOR

Hisselerinin yüzde 14,3'ü Fransız devletinin kontrolünde olan Air France ile ortak projeler geliştirmek için birkaç kez görüşme yapan Accor Hotels, şu aşamada Air France ile yapılmış bir anlaşmanın olmadığını ancak fizibilite ve potansiyel şartlar ve koşulların değerlendirildiğini açıkladı.

Buna karşın Fransız gazeteleri, Fransa devletinin sahip olduğu yüzde 14,3'lük hissesini Accor'a a satmayı değerlendirdiğini yazdı.

FRANSIZ HÜKÜMETİ 3 SEÇENEK ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR

Fransız hükümetinin Air France-Accor görüşmelerine ilişkin 3 opsiyon üzerinde çalıştığını belirten Les Echos gazetesi, bunlardan ilkinin eldeki tüm hisselerin (yüzde 14,3) Accor'a satılması olduğunu yazdı.

Gazeteye göre ikinci opsiyon, şirket içindeki devlet hisseelrini koruyacak kısmi bir satış. Üçüncü seçenek ise Air France'ın hisseelrinin Accor'a satılması karşılığında Fransız hükümetinin Accor'dan hisse satın alması.


Bu Haber 04.06.2018 - 11:36:55 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.