British Airways pilotlarından ''yüzde 100'' etkili grev

British Airways pilotlarından ''yüzde 100'' etkili grev

British Airways pilotlarının başlattığı grev nedeniyle, planlanmış uçuşların neredeyse yüzde 100'ü yapılamadı.


TurizmGüncel – Dış Haberler

Yüzde 100 etkili grev

Yaklaşık 100 yıllık bir geçmişi olan British Airways, tarihinde ilk defa pilotların greviyle karşı karşıya. Pilotların pazartesi günü başlattığı grev nedeniyle planlanmış uçuşların neredeyse yüzde 100'ü iptal edildi.

British Airways tarafından yolculara gönderilen mesajda, uçuşu iptal edilenlerin havalimanlarına gitmemesi istendi. Şirket, müşterilere ya para iadesi yapacak ya da ücretsiz yeniden yapmalarını teklif edecek.

British Airways tarihinde bir ilk

British Airways pilotlarının başlattığı grev, hem şirket tarihinde pilotların yaptığı ilk grev hem de en büyük grevlerden biri olarak kayıtlara geçti. On binlerce kişi uçuş planını ertelemek, iptal etmek veya değiştirmek zorunda kalırken, sayısız British Airways uçağı da yerde yatıyor. Grevin, etkisinin, çarşamba ve perşembe günleri de devam etmesi bekleniyor.

British Airways CEO’su ‘ahlaksızca’ deyip masaya dönmemişti

British Airways ile pilotların bağlı bulunduğu sendika Balpa arasında uzu süre devam eden görüşmelerde sonuç alınamayınca pilotlar grev oylaması gitmiş ve yüzde 90'la greve 'evet' demişti. Balpa British Airways'e son bir çağrıda bulunarak 'mantıklı tekliflerle’ yeniden masaya gelmeyi teklif etmiş, ancak British Airways CEO'su teklifi 'ahlaksızca' diyerek reddetmişti.Bu Haber 10.09.2019 - 13:50:46 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.