British Airways'in tüm uçuşları durdu, sebep siber saldırı mı?

British Airways'in tüm uçuşları durdu, sebep siber saldırı mı?
İngiliz hava yolu şirketi British Airways, dünya çapında bilgisayar sisteminin çöktüğünü duyurdu. Bilgisayar sistemindeki arızanın siber saldırıdan kaynaklanmış olabileceği iddia edilirken, Heathrow ve Gatwick Havaalanları’ndaki tüm uçuşlar geçici olarak durduruldu, binlerce kişi havaalanında uzun kuyruklar oluşturduİngiliz hava yolu şirketi British Airways'in bilgisayar sistemlerine siber saldırı gerçekleştirildiği iddia edildi. Habertürk'te yer alan habere göre, British Airways, dünya çapında bilgisayar sisteminde yaşanan arızanın gecikmelere yol açtığını ve Heathrow ile Gatwick havaalanlarında uçuşların dün İngiltere saatiyle 18.00’a dek durdurulduğunu açıkladı.

SİBER SALDIRI MI?

İngiliz medyasındaki birçok yayın olayın siber saldırıdan kaynaklandığını iddia ederken, British Airways yazılı açıklamasında “IT sistemindeki ciddi bir hata” demekle yetindi ve siber saldırı düzenlendiğine dair bir kanıt bulunmadığını belirtti. Şirket arızayı bir an önce çözmeye çalıştıklarını bildirerek yolculardan özür diledi.

Heathrow ile Gatwick havaalanlarında, tam da hafta sonu tatili öncesi uçuşların geçici olarak durdurulması nedeniyle, havaalanında büyük kaos ve izdiham yaşandı.Bu Haber 28.05.2017 - 10:27:59 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.