Bölgenin en büyük otelini aldı, renovasyona 60 milyon euro harcayacak

Bölgenin en büyük otelini aldı, renovasyona 60 milyon euro harcayacak
Eski sahibinin iflas etmesinin ardından 3 yıl boyunca kapalı kalan Fuerteventura'daki (Kanarya Adaları) The Stella Canaris Resort'ü, Alman tur operatörü FTI'ın ortağı Mısırlı iş adamı Samih Sawiris ile FTI'ın destinasyon yönetim şirketi Meeting Poing aldı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Grup tarafından yapılan açıklamada, The Stella Canaris Resort'ün 'Labranda World Resort' ismiyle faaliyetlerini sürdüreceği belirtilirken, otelin renovasyonu için 60 milyon euro harcanacağı ifade edildi. 600 bin metrekare üzerine kurulu olan The Stella Canaris Resort, Kanarya Adaları'nın en büyük tesisi konumunda.2 BİN ODASI VE 5 BİN YATAĞI VAR

Özellikle Alman turistler arasında oldukça popüler olan tesiste 2 bin oda ve 5 bin yatak bulunuyor. 5 yıldızlı tesisin, 2017 yılının temmuz ayında yeniden kapılarını açacağı belirtildi.

''AVRUPA'NIN EN HEYECAN VERİCİ TESİSİ OLACAK''

Labranda World Resort'ün Avrupa'daki en farklı ve heyecan verici oteli olacağı belirtilen FTI açıklamasında, tesiste büyük açık büfe restoran yerine, tesisin her yerine yayılmış farklı tarzda restoranların bulunacağı kaydedildi. Tesiste ayrıca, kapsamlı spor, sağlıklı yaşam, aqua park ve fitness alanlarının da yer alacağı bilgisi verildi.

YILDA 8 BİN YATAKTA 500 BİN MÜŞTERİ AĞIRLIYOR

Meeting Point Group CEO'su Roula Jouny, ''Uzun süredir kapalı kalan Stella Canaris Resort'ü Samih Sawiris ile birlikte Labranda Hotels and Resorts ismiyle yeniden açacağımız için son derece mutluyuz.'' dedi.

Labranda Hotels markası altında popüler destinasyonlarda 38 tesisi bulunan FTI Group, bu otellerdeki 8 bin yatakta yılda toplam 500 bin misafir ağırlıyor.

10 OTEL DAHA...

Geçtiğimiz günlerde Alman iş ve turizm dergisi fvw'ya konuşan FTI CEO'su Dietmar Gunz ise, 2016-17 yılllarında, 3 tanesi Kanarya Adaları'nda olmak üzere, zincire toplamda 10 otel daha ilave edeceklerini açıklamıştı.


Bu Haber 27.10.2016 - 14:10:23 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.