Boğaz'a 10 yeni otel daha geliyor, kim nereye hangi markayı getiriyor?

İstanbul'daki otel yatırımları hız kesmeden devam ediyor. Kentin gözbebeği Boğaz'da bulunan 15 otele, 5 tanesi 5 yıldızlı ve beş tanesi butik olmak üzere 10 yeni otel daha ekleniyor.


Economist'te yer alan habere göre, bölgede bulunan eski fabrika arazileri, Arena arazisi gibi son kalan alanlar da birer birer otele dönüşüyor. 5 yıldızlıdan butik otele kadar 15 otelin bin 834 oda ve 3 bin 668 yatak ile faaliyet gösterdiği Boğaziçi’nde, şu anda yürüyen 10 otel projesi var.

İstanbul Boğazı, sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin de dünyada en çok bilinen yeridir. Yalıları, eğlence mekanları ve restoranları ile dikkat çeken Boğaz, kente gelen turistlerin mutlaka ziyaret ettikleri bölgelerin başında yer alıyor. Ayrıca turistler en çok Boğaz hattındaki otellerde konaklamak istiyor. Bu da yatırımcıların Boğaz hattında yeni oteller yapmak için yarışmasına yol açıyor. Bölgede yer alan otellerin oda fiyatlarının her zaman İstanbul ortalamasından yüksek olması ve doluluk oranlarının yüksekliği deyatırımcıların iştahını kabartan unsurlar arasında yer alıyor.
resmin üzerine tıklayın
bggz1

YENİ PROJELER

Aydın Doğan’dan Ali Ağaoğlu’na, Nef İnşaat’tan Ferko İnşaat’a kadar çeşitli yatırımcılar, bu bölgede 5 yıldızlıdan butik otele kadar 10 yeni otel projesini önümüzdeki iki yıl içinde devreye alma planları yapıyor. Toplam yatırım tutarının yaklaşık 1,5 milyar doları bulması beklenen bu yatırımlarla birlikte Boğaz hattındaki 3 bin 668 olan yatak kapasitesine yaklaşık 2 bin yeni yatak eklenmesi bekleniyor.

Planlanan bu yatırımlarla birlikte Cevahir Holding’in, Ferzan Çelikkanat’ın sahibi olduğu Er Yatırım Turizm AŞ’nin, Türksped Nakliyat’ın sahibi Mehmet Pir’in ve Metar Grup’un sahibi Mehmet Tatar’ın çocukları Gülşah ve Mert Tatar’ın Boğaz’da otel açmak üzere yer arayışında oldukları da belirtiliyor. Boğaz hattında yer alan otellerin büyük bir kısmı bölgede yaşanan arsa ve bina bulma sıkıntısı nedeniyle butik otellerden oluşuyor. Yeni otellerin de daha çok butik olması bekleniyor.


Bu Haber 08.09.2014 - 11:53:46 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.