Boeing resmen duyurdu: 737 MAX üretimi durduruldu!

Boeing resmen duyurdu: 737 MAX üretimi durduruldu!
Boeing, geçtiğimiz yıl peş peşe yaşana iki ölümcül kazanın ardından yere indirdiği 737 MAX serisi uçakların üretimini durdurduğunu açıkladı.

Yazılı hatası nedeniyle geçtiğimiz yıl peş peşe iki ölümcül kazaya karışan Boeing 737 MAX uçaklarının üretimi durduruluyor.

Airporthaber'de yer alan habere göre, geçtiğimiz ay uçağın üretimini belirsiz bir süre durduracaklarını açıklayan Boeing, uçağın üretiminin tamamen son bulacağına dair herhangi bir tarih dile getirilmemişti. Şirketin üzerindeki baskıları azaltabilmek adına üretimi durdurma kararı aldığı belirtildi.

Boeing'in uçağın üretiminin durdurulmasından dolayı tedarik zincirinde büyük sıkıntılar yaratacağı ve ABD ekonomisinin büyümesini olumsuz etkileyeceği ifade edildi.

B737 MAX'lerin tekrardan havalanabilmesi adına bir gelişme yaşanması durumunda bile üretim sürecininin yeniden başlaması için zorlu bir sürece girileceği ön görülüyor.

Yaşanan kazalar sonrası B737 MAX'ler geçtiğimiz yılın Mart ayında yere indirilirken, şirket üretim hızını düşürmüştü.

Boeing, üretimin durdurulduğu süre boyunca çalışanlarını başka görevlere atayacağını ve işten çıkarmayacağını açıkladı.Bu Haber 22.01.2020 - 10:49:43 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.