Bodrum Marina Aydın Doğan'ın elinden alınıyor mu?

Bodrum Marina Aydın Doğan'ın elinden alınıyor mu?
Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün, Doğan Holding'in 17 yıldır işlettiği Milta Bodrum Marina'nın sözleşmesini, kıyıda protokole ve projeye aykırı yapılaşmaya gidildiği gerekçesiyle tek taraflı feshettiği öne sürüldü.


Bodrum Gündem'de yer alan habere göre, Milli Emlak Genel Müdürlüğü müfettişleri, Doğan Holding'in 1999'dan bu yana işlettiği Milta Bodrum Marina'da yaptığı incelemede, marina içindeki kıyı yapılarının sözleşmeye, mevcut plan ve projelere aykırı olduğunu tespit etti. Müfettiş raporu üzerine genel müdürlük, sözleşmeyi tek taraflı feshetti.

DİLEKÇE VERDİLER

Bunun üzerine Doğan Holding, eksiklikleri gidereceğini bildiren ve sözleşmenin yeniden uzatılmasını isteyen bir dilekçeyle, Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne başvurdu. Genel müdürlüğün dilekçeyi incelemeye aldığı ve henüz sözleşmenin yenilenip yenilenmeyeceğine dair bir karara varmadığı öğrenildi.

40 YILLIK MARİNA

Bodrum'da 1976'da faaliyete geçen marina, 1988'e kadar T.C. Turizm Bankası A.Ş.'ye bağlı Turban Bodrum Marina İşletmesi adıyla hizmet vermişti. 1992'de iki yüzer iskele ilave edilerek kapasitesi 125'ten 275'e çıkarılan marina, 1 Aralık 1997'de özelleştirilerek, Karada Turizm İşletmeleri A.Ş. tarafından 49 yıllığına kiralanmıştı. Kapasiteye ise bir ponton daha ilave edilerek 375'e çıkarılmıştı.


Bu Haber 06.01.2016 - 09:27:42 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.