Bir çağrıda Rus faşist liderden: Turistik seyahatleri durdurun!

Bir çağrıda Rus faşist liderden: Turistik seyahatleri durdurun!
Rusya'da koronavirüs vakarında rekor artış yaşanması üzerine açıklama yapan aşırı milliyetçi Liberal Demokrat Parti'nin lideri Vladimir Jirinovski, Rusya'dan yurt dışına yapılan turistik gezilerin durdurulması gerektiğini söyledi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Rus siyaset bilimci Ildus Yarulin'un 'Türkiye'ye tatile gitmeyin' çağrısının ardından benzer bir çağrı da milliyetçi Liberal Demokrat Parti'nin lideri Vladimir Jirinovski'den geldi.

''Sınırları açanlar cezalandırılmalı''

Başkent Moskova'da ve Rusya'nın diğer bölgelerinde salgının hızla yayılmasının nedeninin yurt dışı tatilleri olduğunu ileri süren Jirinovski, Rusya'da turistik seyahatlerin başlamasına erken izin verildiğini söyledi. Jirinovski, ''Rus vatandaşlarının turistik amaçlı yurt dışı seyahatleri acilen durdurulmalı. Sınırları yurt dışına açanlar cezalandırılmalı ve gelecekte yalnızca salgının durduğu ülkelere dönük seyahat izin verilmeli.'' dedi.

Bir günde 15 binin üzerinde yeni vaka

Daha önce açıklama yapan Rus yetkililer, salgın nedeniyle sınırların yeniden kapatılmasının düşük bir ihtimal olduğunu açıklamıştı. Ancak geçtiğimiz gün Rusya'da bir günde 15 bini aşkın yeni koronavirüs vakası tespit edildi. Salgının başlangıcından bu yana Rusya'da toplam 1,4 milyon vaka tespit edildi ve 24 bin kişi hayatını kaybetti.Bu Haber 19.10.2020 - 10:30:47 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.