Bir büyük otel satışı daha: Lykia World Ölüdeniz Özyer Group'a satılıyor

Bir büyük otel satışı daha: Lykia World Ölüdeniz Özyer Group'a satılıyor
Silahtaroğlu ailesinin üç otelinden biri olan Fethiye'deki Liykia World Ölüdeniz'in Özyer Group'a satıldığı iddia edildi.


Ölüdeniz’de Faralya Yolu üzerinde Kıdrak Koyu’nda çam ağaçlarının içinde özel bir konuma sahip 2 bin yatak kapasiteli, toplantı salonlarıyla kongre turizmine de uygun, olan bölgenin en büyük turistik tesisi Lykia World, Fethiye’nin en büyük aile şirketlerinden Özyerler ailesine geçtiği iddia edildi. Uzun zamandan beri yapılan görüşmeler neticesinde otel satışında sona gelindiği ve Özyer Group'un oteli 1 yıl boyunca Lykia World adıyla işleteceği, sonrasında ise ismini değiştireceği bilgisi edinildi.

Lykia World Grubu’na ait LykiaLodge Kapadokya, LykiaWorld Antalya ve Lykia World Ölüdeniz olarak 3 otelleri bulunuyordu. Lykia World Ölüdeniz’i alan Özyer Grubu yeni ve kelifiye tesislerle bölge turizmindeki etkisini arttırmayı hedefliyor.


Bu Haber 07.02.2013 - 12:15:35 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Emin Toydemir - 28.05.2013 - 06:08

  Çok üzücü bir durum. Altmışküsür yaşındayım tatil yapmadığım yer ve otel kalmadı gibi ancak beni herşeyiyle mutlu eden ve tatil yaptığımı anladığım tek yerdi.

 • Eski Lykialı - 13.02.2013 - 08:53

  Lykia World Ölüdeniz Burhan beyin çocuğu gibiydi. Çok yazık.Keşke yanlış yönetenlere dur diyebilselerdi. yanlış insanlar ,yanlış kararlar, işte sonuç...

 • silkar - 09.02.2013 - 09:15

  tesis göz göre göre gitti, personeli de beraberinde perişan ettiler, hiç bir şeyden anlamayan insanlardan müdür ve yönetici olursa olacağı budur. Yazık cok yazık..

 • lykialı - 07.02.2013 - 06:41

  satıldığı doğrudur ama artık lykia world grubunun sadece işlettiği ve mal sahibinin işbank gyo olduğu bir oteli kaldı,lykiaworld antalyanın mal sahibi lykiaworld grub ama işletim hakkı on yıllığına med otele geçiyor ve 1 mart itibarıyla club med belek ismini alacak...

 • Turizmci - 07.02.2013 - 05:34

  Herşeyin hayırlısı olsun..Ancak çok değerli bir aile olan Silkar Turizmin bu durumuna üzülmemek imkansız.Yıllarca Türkiyede turizmin öncülüğü yapmış olan bir şirketin bu duruma gelmesinin ana nedenleri dışarda değil, şirket içi yönetimde aranmalı..Profesyonel olmayan yöneticilerin bir şirkete nasıl zarar verebileceğinin acı bir tablosu..Silkar turizme gelecekte başarılar diliyorum.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.