Biblio Globus satılıyor, işte şirketin yeni sahibi

Biblio Globus satılıyor, işte şirketin yeni sahibi
Rusya'nın önde gelen tur operatörlerinden Biblio Globus'un çoğunluk hissesinin el değiştireceği belirtiliyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya'nın en büyük tur operatörlerinden Biblio Globus'un hisselerinin yüzde 75'ini, JSC Sheremetyevo Havalimanının sahiplerinin alacağı belirtildi.

İyi niyet anlaşması imzalandı

Rus medyasında yer alan haberlere göre, satın almaya ilişkin niyet anlaşması imzalandı ve rekabet kurumuna başvuruda bulunuldu. Havalimanının Halkla İlişkiler Müdürü Anna Zakharenkova, satın alma işleminin eylül ayının sonunda tamamlanacağını açıkladı. Ancak, satın almanın mali şartlarına ilişkin bilgi verilmedi.

Kurulduğunda iç turizmde en büyük şirketti

Yulia Tugolukova, yüzde 100'ü kendisine ait olan Biblio Globus'u 1994 yılında eşi Alexander Tugolukov ile birlikte kurdu. Şirket kurulduğu dönemde ülkenin iç turizm alanındaki en büyük turizm şirketi olarak biliniyordu.

Tugolukova şirketin başında durmaya devam edecek

Tugolukova'nın, satıştan sonra da şirketin yönetim kurulu başkanlığına devam edeceği ileri sürüldü. Tugolukova ailesinin işten tamamen çekilmeyeceği, küçük bir hisseyi elinde tutmaya devam edeceği ifade edildi. Satış işlemiden elde edilen gelirlerin ise otel projeleri geliştirmek için kullanılacağı belirtildi.Bu Haber 12.08.2021 - 19:01:59 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.