Beş ülke Rusya'ya uçak garantisi verdi

Beş ülke Rusya'ya uçak garantisi verdi

Küba, Sri Lanka, Arjantin, Venezuella ve Kırgızistan otoritelerinin uçaklara el konmayacağı konusunda Rusya'ya garanti verdiği bildirildi.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Yaptırımlara maruz kalan Rusya sivil havacılığı neredeyse uçak kaldıramaz hale gelirken, beş ülkenin uçaklara el konulmayacağı konusunda Rusya'ya garanti verdiği bildirildi.

Daha önce yaptığı açıklamada Rus hava yolu şirketlerinin Kırgızistan ve Sri Lanka'ya uçmalarında bir sakınca bulunmadığını belirten Federal Hava Taşımacılığı Ajansı (Rosaviatsia), listeye üç ülkeyi daha dahil etti.

Rus Tur Operatörleri Birliğinin (ATOR) bülteninde yer alan habere göre, Küba, Venezuela ve Arjantin'e uçuş yapan Rus hava yolu şirketlerinin uçaklarının da alıkonma riski bulunmuyor.

Rosaviatsia Direktörü Vladimir Poteshkin, "Rusya'nın yabancı ülkelerdeki büyük elçiliklerinden gelen bilgilere göre Venezuela, Küba ve Arjantin'e uçan Rus uçaklarının alıkonulması, operasyonlarının durdurulması veya sigorta poliçelerinin iptal edilmesi gibi riskler bulunmamaktadır." denildi.

Rosaviatsia, benzer bir açıklamayı daha önce de Kırgızistan ve Sri Lanka için de yapmıştı.

Öte yandan Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakanlığı, şu anda Rus halkının uçuş talebinin karşılandığını bildirdi.

29 hava yolu Rusya'ya uçuyor

Hükümetin Rusya içindeki seyahatleri artırmak için bu yıl 27,5 milyar ruble (262 milyon dolar) destek sağlayacağını açıklayan Bakanlık; Cezayir, Ermenistan, Bahreyn, Beyaz Rusya, Venezuela, İsrail, Hindistan, Irak, Kazakistan, Katar, Kırgızistan, Fas, Moğolistan, BAE, Sırbistan, Suriye, Tacikistan, Türkmenistan'dan 29 havayolunun Rusya'ya uçtuğuna dikkat çekti.

6 Rus taşıyıcı yurt dışına haftada 150 uçuş yapıyor

6 Rus hava yolu şirketinin Azerbaycan, Ermenistan, Beyaz Rusya, Kırgızistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Tacikistan, Türkiye ve Özbekistan'a haftada 250 uçuş yaptığını bildiren Rus Ulaştırma Bakanlığı söz konusu uçuşların 147 adet Rus yapımı Sukhoi Superjet 100'ler ve başka ülkelerde alıkonulma riski olmayan diğer uçaklarla yağıldığını ifade etti.Bu Haber 17.03.2022 - 10:22:18 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.