Beş turizm örgütünden ortak bildiri

Beş turizm örgütünden ortak bildiri
Türkiye turizm sektörünün önde gelen 5 örgütü, son dönemde yaşanan olaylara ilişkin ortak bir bildiri kaleme aldı. Küresel terörün tüm dünyada bir korku iklimi yaratmaya çalıştığı belirtilen bildiride, umutsuzluğa kapılmama çağrısı yapıldı.


Türkiye Otelciler Birliği, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türkiye Otelciler Federasyonu, Turizm Yatırımcıları Derneği ve Turist Rehberleri Birliği tarafından yapılan ortak açıklama şöyle:

''Biz aşağıda imzası bulunan  turizm sektörünün meslek örgütleri olarak, ülkemizin  içinden geçmekte olduğu süreçle ilgili kamuoyumuza seslenmek zorunluluğu hissetmekteyiz.

Yaşanan süreçten en hızlı ve en geniş biçimde etkilenen turizm sektörümüzün temsilcileri  olarak, sektörel bütün  kayıp ve kaygılarımızı bir yana koyuyor ve halkımızın birlik beraberlik içerisinde hareket  etmesi ile bu ortamdan çkabileceğimizi ifade ediyoruz.

Dünyanın en büyük sorunu haline  gelen  küresel terör, ülkemizde son dönemde  gerçekleştirdiği saldırılar ile bir korku iklimi yaratmaya çalışmaktadır.

Başta  yaşam hakkı olmak üzere, seyahat  özgürlüğü gibi pek çok insani hakkımızı elimizden almaya çalışan bu oyunlara gelmememiz ve birlik, beraberlik içerisinde onların bu hedeflerine  ulaşmaması için gerekli toplumsal direnci göstermeliyiz.

Bu anlayışla; terörün her  türlüsünü şiddet ve nefretle  kınıyor, halkımızı ümitsizliğe kapılmamaya, bu insanlık dışı oyuna gelmemeye ve birlik, beraberlik içerisinde olmaya davet ediyoruz.''

Bu Haber 21.03.2016 - 12:21:48 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.