BDT ülkelerinden 130 seyahat acentesi Antalya’da otellerle buluştu

BDT ülkelerinden 130 seyahat acentesi Antalya’da otellerle buluştu

BDT ülkelerinden gelen 130 seyahat acentesi, Antalya’daki otellerle buluştu. Otelciler, savaş nedeniyle Rusya ve Ukrayna pazarlarında yaşanacak kaybın BDT ülkelerinden telafi etmeyi hedefliyor.


BDT ülkelerinden 130 seyahat acentesine bağlı 250 profesyonel Belek'teki Granada Luxury Otelde düzenlenen "Best Workshop Türkiye 2022” etkinliğiyle Antalya’daki otellerle buluştu. Üç gün süren çalıştayda otel yetkilileri Antalya'yı ve otellerini ikili görüşmelerle tanıttı. Geniş katılımlı çalıştaya, BDT ülkelerinin yanı sıra Rusya'dan katılan acenteler de oldu.

“Bu pazarlardaki tanıtımımızı güçlendirmek istiyoruz”

Organizasyonla ilgili bilgi veren Granada Otelleri Satış Pazarlama Müdürü Barış Kökkaya, hedef pazarlarındaki BDT ülkelerin bağlı 130 acenteden 250-300 kişilik bir misafir ağırladıklarını ve bölgedeki diğer otellerle bu misafirleri buluşturduklarını söyledi. Organizasyonun Antalya'nın tanıtımına son derece olumlu katkı sağlayacağına dikkati çeken Kökkaya, "Kaynak pazarlarımız son yıllarda oldukça hareketli. Özellikle Kırgızistan, Kazakistan ve Azerbaycan pazarı, bölgemizi sıklıkla tercih eden misafirler. Bu pazarlardaki tanıtımımızı güçlendirmek istiyoruz" dedi.

"BDT ülkelerinden Yoğun bir talep alıyoruz"

Bu yıl pandeminin etkilerini atlattıklarını ifade eden Kökkaya, özellikle Avrupa kaynaklı pazarlarda bir artış yakaladıklarını belirterek, İngiliz pazarımız çok iyi ve hızlı gidiyor. BDT ülkelerinden geçen yıl pandemiden dolayı uçakların ertelenmesiyle sıkıntı yaşamıştık ama bu sene uçuşlar başladı ve yoğun bir talep alıyoruz. Özellikle mayıs ayı itibariyle ciddi oda sayılarına ulaşmaya başladık" diye konuştu.

"Yüzde 100 katılım oldu"

Organizasyon ile ilgili bilgiler veren Best Service Travel Agency Genel Müdürü İkram Nizam, Rusya ve BDT ülkelerinden gelen acenteleri davet ettiklerini, organizasyona otellerin de katıldığını ve bire bir görüşmeler gerçekleştirildiğini söyledi. Nizam, "Workshopa yüzde yüz bir katılım oranı var. Görüşme sağlanan 30'dan fazla otel var. Çok verimli geçiyor. Böyle bir dönemde böyle bir organizasyonu sağlamak bizler ve Antalya için çok önemli" ifadelerine yer verdi.Bu Haber 16.04.2022 - 12:41:50 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.