Barut Hotels üçüncü kez genç sanatçıları buluşturdu

Barut Hotels üçüncü kez genç sanatçıları buluşturdu
Barut Hotels, ilk kez 2018’de düzenlediği ‘Çağdaş Genç Sanatçılar Buluşması’na üçüncü kez ev sahipliği yaptı.

24-31 Ekim tarihleri arasında üçüncü kez Lara Barut Collection’da düzenlenen sanat çalıştayında dokuz genç ressama usta ressam, akademisyen ve televizyon programı yapımcısı Mahir Güven eşlik etti. Çalıştayın koordinatörlüğünü ise genç sanatçıların tanınmasına dönük çalışmaları ile bilinen küratör Hakan Kürklü üstlendi. Sanatçılar bir hafta boyunca Lara Barut Collection’da kendilerine ayrılan özel alanda çalışarak eserlerini hayata geçirdiler. Otel misafirlerinin her yıl artan ilgisinin 2021’de yoğun şekilde gözlendiğini belirten otel yönetimi, sanat çalıştaylarının geleneksel hale geldiğini ve sanat haftasında çıkacak eserlerin çalışanlar ve otel misafirleri tarafından merakla beklendiğini kaydetti.

Çalıştayda onur konuğu olarak yer alan ve bir eserini hayata geçiren Mahir Güven Barut Otelleri’nin sanata ve sanatçıya verdiği değerin sanat camiası için önemli olduğunu, grubun otellerinde birçok sanat eserinin yer almasından mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Çalıştayın küratörü Hakan Kürklü ‘‘Barut Otelleri ile 2018’de başlattığımız sanat çalıştayı projemize 2020’de pandemi nedeniyle ara vermek durumunda kaldık. Bu yıl üçüncü kez düzenlediğimiz etkinliğimize gösterilen ilgiden çok memnunuz. Görüştüğüm birçok sanatçı Barut Hotels ile yaptığımız sanat çalıştaylarına katılım konusunda çok istekli. Farkındalık yaratan, genç sanatçıların eserlerinin farklı milletlerden kişiler ile buluşmasını sağlayan bu etkinliğimizi daha kapsamlı hale getirerek yeniliklerle sürdüreceğiz’’ dedi.

Sanat-Çalıştayı-Grup-Fotoğrafı(1)

3. Çağdaş Genç Sanatçılar buluşmasında Mahir Güven, Ataman Oğuz, Deniz Akkoyun, Ece Haskan, Esra Yıldırım, Gabrielle Reeves, Melis Tarımcıoğlu, Nilay Sayrav, Sevinç Çiftci, Sinan Dağ yer aldı. Çalıştaya katılan sanatçılara katılım belgelerini Barut Yönetim Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Barut takdim etti. Sanatçıların eserleri 30-31 Ekim, 1 Kasım tarihlerinde Lara Barut Collection’da düzenlenen sergide ziyarete açıldı. Eserler otelin sanat koleksiyonuna eklenerek 2022’den itibaren izlenebilecek. 4. Çağdaş Genç Sanatçılar Buluşması 2022’de yine Lara Barut Collection’da düzenlenecek.Bu Haber 04.11.2021 - 21:31:03 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.