Barut Hotels misafirleri Perseid Meteor Yağmuru’nu izledi

Barut Hotels misafirleri Perseid Meteor Yağmuru’nu izledi

Barut Hotels’in Lara Barut Collection ve Acanthus Cennet Barut Collection’da konaklayan misafirleri, 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nda Perseid Meteor Yağmuru’nu gözlemledi.


Perseid Meteor Yağmuru, her yıl Ağustos ayında gerçekleşiyor.

Türkiye’den de gözlemlenen Perseid Meteor Yağmuru’nu, Barut Hotels’in Lara Barut Collection ve Acanthus Cennet Barut Collection otelerinde konaklayan misafirler National Geographic Türkiye ile gerçekleştirilen etkinlikle Tahtalı Dağı’nda gözlemleme fırsatı buldu.

Perseid Meteor Yağmuru’na şahit olan misafirler, Emir Hepoğlu moderasyonunda, astronom Erdem Aytekin ve Doğa bilimci Hüseyin Çağlar İnce’den de meteor yağmurları hakkında bilgi aldı. Ayrıca her iki otelde konaklayan misafirler gündüz güneş gözlemi yaptı.

Tahtalı Dağı zirvesinde gerçekleştirilen etkinliğe yerli ve yabancı misafirlerin yanı sıra seçkin davetliler katılım sağladı. Etkinlikte Lara Barut Collection bar ekibi tarafından yöreye özgü bitkilerle hazırlanan Adaçayı Kokteyli gibi özel ikamlar yapıldı.Bu Haber 14.08.2023 - 13:53:57 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.