Barut Grubu ile Royal Caribbean arasında iş birliği

Barut Grubu ile Royal Caribbean arasında iş birliği

Barut Hotels Grup Ticari Direktörü Samuray Önen Didim’de Gelecek yılın mayıs ayında açacakları Didim'deki turizm tesisine ilişkin bilgi verdi.


Barut Hotels Grubu’nun 52 yıllık otelcilik tecrübesini yansıttığı, özenli ve yenilikçi yaklaşımıyla konaklama deneyimine farklı bir boyut kazandıran BAYOU Villas konuklarına yeni ayrıcalıklar sunmak adına dünyanın en lüks, en yenilikçi ve en büyük gemilerine sahip Royal Caribbean Cruise ile bir iş birliğine gitti. 

Ekim 2022 itibariyle kapılarını açan BAYOU Villas by Lara Barut Collection misafirlerini 25 bin m2’lik bir alan boyunca uzanan 24 özel villada ağırlıyor. Antalya Havalimanı’na 15 dakika mesafede bulunan BAYOU Villas’ta her biri kendine ait bir bahçe, tatlı suyla ve deniz suyuyla doldurulmuş havuza ve üst düzey konfora sahip 1, 2, 3 ve 4 yatak odalı villalar yer alıyor. 

BAYOU Villas misafirleri Royal Caribbean ile dünyayı gezecek

Turizmin bu iki güçlü markasının yeni iş birliği hakkında konuşan Barut Hotels Grup Ticari Direktörü ve Turquality Proje Koordinatörü Samuray Önen, BAYOU Villas’ın misafirlerine sunduğu ayrıcalıklı bir konaklama deneyiminin pazarda büyük bir ilgi gördüğünü ifade etti. Samuray Önen, “Hem geniş ve konforlu alanları tercih eden turist segmentinin hem de doğa ile baş başa huzurlu bir tatil arayanların tercihi haline gelen BAYOU Villas’ın Royal Caribbean ile yaptığı iş birliği misafirlerimiz için yeni seçenekleri ve benzersiz deneyimleri de beraberinde getirecek. BAYOU Villas misafirleri Royal Caribbean ile dünyayı gezecek” dedi. 

Barut Hotels Didim

Barut Hotels, lüks segmentteki deneyimini Anda Barut Collection & BAYOU Villas yatırımıyla Didim’e taşıyor

2022’de 14 milyona yakın yabancı turist ağırlayan Antalya’nın 2023’e de rekor denilecek seviyede hızlı bir giriş yaptığını belirten Samuray Önen, “Lüks turizm Türkiye'de özellikle de son dönemde Antalya'da hızla ilerliyor. Bu alanda da BAYOU Villas konsepti ile pazara yeni bir soluk getirdik. Bu anlamda Royal Caribbean Cruise gibi dünya çapında lüks bir marka ile yapılan iş birliği oldukça önemli. Lüks segmentteki deneyimlerimizi Anda Barut Collection & BAYOU Villas yatırımıyla Didim’e de taşıyacağız. 2024 Mayıs ayında açacağımız lüks otelimiz 200 dönüm alan üzerindeki yarımadada 547 oda ve 14 BAYOU Villas ile toplam 561 oda ve 1136 yataklık kapasiteye sahip olacak. Bu sayede hem bölgede yerli ve yabancı turist ziyaretinin artmasına hem de istihdam yaratılmasına önemli bir katkı sağlamış olacağız” vurgusu yaptı. Samuray Önen, “Mevcutta 8 tesis, 2220 oda, 5500 yatak ve 2500 çalışanımızla turizme hizmet verirken, yeni yatırımımız ile 9 tesis, 2767 oda 6636 yatak kapasitesine ulaşacak grubumuz Barut Hotels ayrıca T.C. Ticaret Bakanlığı’nın küresel rekabetçi Türk Markası yaratma projesi olan Turquality Marka Destek Programı’na dahildir” dedi.

2027 yılında 11 milyondan fazla yolcuya ulaşmayı hedefliyor

Lüks filosuyla gemi seyahati düşünüldüğünde akla ilk gelen markalardan biri ve kruvaziyer sever misafirlerin ilk tercihi olan Royal Caribbean Grup Türkiye Genel Müdürü Alper Taşkıranlar ise iş birliğine dair şunları söyledi: “Royal Caribbean Grup Türkiye Temsilciliği olarak ülke turizminin önemli değerlerinden 50 yılı aşkın tecrübesi ve artarak devam eden yatırımları ile yakından tanıdığımız Barut Hotels Grubu ile heyecan verici bir işbirliği yapmaktan ötürü çok mutlu olduğumuzu belirtmek isterim.” 

Royal Caribbean

64 gemisi bulunan bir dev şirket

Royal Caribbean Grup’un dünya genelinde yaklaşık 1.000 destinasyona seyahat eden 64 gemilik bir küresel gemi filosuna sahip önde gelen bir kruvaziyer şirketi olduğunu belirten Alper Taşkıranlar, “Royal Caribbean Grup, üç ödüllü kruvaziyer markasının sahibi ve işletmecisidir: Royal Caribbean International, Celebrity Cruises ve Silversea Cruises. Ayrıca TUI Cruises ve Hapag-Lloyd Cruises'i işleten bir ortak girişimin de %50 ortağıdır. 2019 yılında toplamda 60 gemi ile 7.5 milyon yolcu ağırlayan Royal Caribbean Grup, filosuna katılacak 17 yeni gemi ile 2027 yılında toplamda 11 milyondan fazla yolcuyu misafir etmeyi hedeflemektedir” dedi. 

20 yıl üst üste Travel Weekly okurları tarafından En İyi Kruvaziyer Şirketi seçildi

Royal Caribbean, küresel seyahat endüstrisinin önde gelen ve en etkili haber kaynaklarından “Travel Weekly” okurları tarafından 20 yıl üst üste En İyi Kruvaziyer Şirketi seçildi. Ayrıca, Bahamalar'daki özel adası Perfect Day at CocoCay, “Travel Weekly” okurları tarafından üç yıl üst üste Özel Ada Destinasyonu olarak tanındı.

2010 yılından itibaren dünyanın en büyük gemilerinden oluşan Oasis Sınıfını ve yine dünyanın en teknolojik gemilerini tanımlayan Quantum Sınıfını dünya denizleri ile buluşturan, devrim niteliğinde gemiler inşa etme tutkusu ve sürekli iyileştirmeye bağlılığıyla ünlenen Royal Caribbean, 2024 yılında Icon of the Seas’i denize indirecek. Bu yeni gemi sınıfı, sera gazı emisyonlarını önemli ölçüde azaltan sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ve yakıt hücresi teknolojisinin bir kombinasyonuyla çalışan gemileri içeriyor. Royal Caribbean Group, gezegeni sürdürülebilir kılma konusunda daha geniş bir çaba gösteriyor. Royal Caribbean Group, yenilik, iş birliği ortaklıkları ve daha temiz yakıtlara, daha akıllı teknolojilere ve geliştirilmiş enerji verimliliklerine geçiş yoluyla işini karbonsuzlaştırmak için aktif olarak çalışıyor. Sonuç olarak, şirketin çabaları, 2050'ye kadar net sıfıra ulaşma ve 2035'e kadar net sıfır emisyonlu bir kruvaziyer gemisi sunma taahhüdü doğrultusunda ilerliyor.

2023 yılında Türkiye turizminde 60 milyon turist, 56 milyar dolar gelir hedefi belirlendiğini belirten Alper Taşkıranlar, “Yaklaşık kişi başı 933 dolar gelir gelmesi öngörülüyor. 2023 senesinde 1300 kruvaziyer gemi ve 3 milyon yolcu bekleniyor. Bir gemi turistinin kişi başı beklenen ortalama turizm geliri hedefinin 5 katı döviz bıraktığı hesaplanırsa kruvaziyer gemiler ile ülkemize gelen turistlerin ülke ekonomisine katkısının da oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Kruvaziyer turizmine olan ilginin her geçen gün artması ile önümüzdeki sene için ön görülen yüzde 90 doluluklar ile 2024 senesinde 2023 sayılarının 2 katına çıkması beklenmektedir. Önümüzdeki yıllarda kruvaziyer turizm gelirlerimizin büyümesi; yeni liman yatırımların artması, mevcut limanların kapasitelerin arttırılması ve kruvaziyer turizme yönelik devlet teşviklerinin devam etmesi oldukça önemlidir” dedi. Bu Haber 16.06.2023 - 09:12:12 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Güncelleme

    kaan berkkan 16.06.2023 - 05:48

    Merhaba; Haber güncellenmiş. Teşekkürler.

  • İşbirliği

    kaan berkkan 16.06.2023 - 10:39

    Hayırlı olsun. Nasıl bir işbirliği olacak tam anlaşılmıyor demeçten. Saygılarımla

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.