Baraner, Almanya'nın önde gelen isimleriyle birlikte tur operatörü kurdu

Baraner, Almanya'nın önde gelen isimleriyle birlikte tur operatörü kurdu
TUI AG bünyesinde 11 yıl çalıştıktan sonra kendi işini kuran Hüseyin Baraner, yeni şirketi ile ilgili olarak TurizmGüncel'e açıklamalarda bulundu.


Savaş Daş - TurizmGüncel

Hüseyin Baraner; Almanya'nın eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Friedbert Pflüger, Almanya'nın en büyük otel zinciri Steigenberger'in kurucusunun kızı Christine Steigenberger ve Vural Öger ile birlikte kurduğu GermanyFans adlı şirketle dünyanın dörtbir yanından Almanya'ya turist getirecek. Şirketin yüzde 51 hissesi Hüseyin Baraner'e, yüzde 20'şer hissesi Christine Steigenberger ve Friedbert Pflüger'e ve yüzde 9 hissesi ise Vural Öger'e ait olacak.

FELSEFESİ OLAN BİR TUR OPERATÖRÜ

Şirketin sadece bir tur operatörü olarak değil, aynı zamanda 'Almanya'yı sevenler birliği' tarzında bir oluşum olduğunu ifade eden Hüseyin Baraner, tur operatörlüğüne yeni bir heyecan getireceklerini belirtti. Baraner, "Almanya'da çok büyük festivaller, etkinlikler yapacağız. Almanya'da üç merkezden operasyon yapacağız ve özelikle Çin, Arap ülkeleri Afrika ve BDT ülkelerinden Almanya'ya turist getireceğiz. Almanya'nın turizm ürünlerinin daha iyi tanınması ve dünyada dahi iyi tanınması için çalışmalar yapacağız. Klasik anlamda bir tur operatörüyüz ama 'Almanya'yı sevenler derneği' tarzı bir de felsefesi var." dedi.

Baraner, yapacakları çalışmalar ile ilgili ise şu bilgileri paylaştı:

DOSTLUK FESTİVALLERİ YAPACAĞIZ

"Dünyanın pek çok ülkesinde Almanya ile ilgili dostluk festivalleri düzenleyeceğiz. Mesela Astana'da Alman – Kazak dostluk festivali, Antalya'da Alman – Rus – Türk festivali, Şangay'da Alman – Çin dostluk festivali, Dubai'de Alman – Arap, Afrika'da Alman – Afrika dostluk festivalleri yapacaüız. Bu etkinlilerde hem tanıtım, hem de pazarlama yapacağız."TÜRKİYE'DE SADECE GLORIA İLE ÇALIŞACAĞIZ

"Şirketin Türkiye ile bağlantısı yok. Sadece şöyle bir detay var: Dünyanın pek çok ülkesinden Almanya'ya getirdiğim turistleri Türkiye'de sadece Gloria'ya götüreceğim. Mesela 3 – 4 gün Almanya, devamında ise Antalya ve oradan ülkelerine göndermeyi planlıyoruz. Bu işi para kazanmak için yapıyoruz. Büyük işlerde para yok. Almanya'da çok fazla özel ve butik ürün var. Bunlar nispeten pahalı ürünler. Mesela Almanya'da 3 – 5 oteli olan küçük köyler var. Oralara biz bir de festival götüreceğiz."

ALMANYA'DA SAYGI GÖRÜYOR, KENDİMİZİ RAHAT HİSSEDİYORUZ

"GermanyFans, aynı zamanda şirket ve devlet ihalelerine de girecek. Mesela siyasi grupların gezileri, eğitim gezileri gibi etkinliklerin ihalesine girerek organizasyonları da üstleneceğiz. Biz Almanya'da çok tanınan, saygı gören insanlarız. Bu teklif de bana Almanya tarafındaki turizm sektöründen geldi. Kendimizi burada çok rahat hissediyoruz, itibar görüyoruz. Bu da bizim önümüzü açıyor. Benim Almanya'da 300 tane otel sahibiyle yakınlığım, dostluğum, iş yapmışlığım var. Otelciler bana, 'Sen yap, bu işe uygun bir insansın' diyorlar. Beni bu işe Alman otel yatırımcıları ikna etti."

ARTIK KENDİ İŞİMİ YAPMAK İSTİYORUM

Türkiye'ye özellikle önem vereceğini belirten Hüseyin Baraner, büyük çapta Alman – Türk gençlik ve gastoronomi festivalleri ile kadın ve yazarlar buluşması organize edeceğini söyledi. Baraner, "Almanya ile Türkiye'yi yakınlaştıracağım" dedi. 58 yaşına geldiğini ve kendi işini yapmak istediğini ifade eden Hüseyin Baraner, özellikle Alman otelcilerin kendini motive ettiğini ve 'Sen başla biz yanındayız' dediklerini aktardı. Baraner, açıklamalarının devamında şu noktaların altını çizdi:

ALMAN ACENTELERİ BELEK'E GETİRİYORUZ

"Biliyorsunuz 4 bin 500 seyehat acentesindan oluşan RTK Grubu'nun 12 yıldır Türkiye temsilciliğini yapıyorum. Bu görevim devam edecek. Nuri Özaltın'ın büyük gayretleri ile Almanya'nın en başarılı bin 150 seyahat acentesini 1 - 4 Ekim'de Belek e getirerek spor, sağlık ve spa turizmi başlıklı genel kurullarini yapacağız. 25 Mart'tan itibaren seyehat acenteleri Belek in tanıtımına başlayacak."

TÜRKLERİN ALMANYA'DA OTELCİLİĞE GİRMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIM

"38 yıldır turizm sektörünün içindeyim ve hesapladım şu ana kadar 2 bin 600 gazeteciyi Türkiye'ye getirmişim. Ayrıca Türklerin Almanya'da otelciliğe el atması için çalışacağım. Almanya içi turizm piyasası Türkiye'nin 4 kat üstünde seyrediyor. keşke Gloria gibi başarılı ve tüm dünyada takdir toplayan markaları Almanya'ya da taşıyabilsek."

ÜÇÜNCÜ YAŞ GRUBU İÇİN YENİ ŞİRKET KURUYORUZ

"Yakında ayrıca Sunnysiders diye yeni bir markamız geliyor. Dünyanın en meşhur turizmcileri ile ortak kuracağımız bu şirket üçüncü yaş turizmi konusunda Avrupa lideri olacak. Bu marka ile birlikte Türkiye'deki otelleri kış aylarında da dolsuracağız. Bekleyin..."


Bu Haber 10.03.2015 - 15:23:24 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.