Baraner açıkladı: DRV'nin Türkiye'deki kongresi neden iptal edildi?

Baraner açıkladı: DRV'nin Türkiye'deki kongresi neden iptal edildi?
Kuşadası'nda yapacağı 2016 kongresini iptal ederek 2018 kongresini burada yapacağını açıklayan Alman Seyahat Endüstrisi Birliği DRV, bir anda bu kararından da vazgeçerek kongreyi İtalya'da yapacağını duyurdu. Turizmci Hüseyin Baraner, DRV'nin Kuşadası kongresini neden iptal ettiğiyle ilgili değerlendirmde bulundu.


TurizmGüncel

Konuyla ilgili olarak değerlendirme yapan turizmci Hüseyin Baraner, iptal ile ilgili birkaç gerekçe ortaya koydu.Alına kararda bu yıl zaten çok sayıda Alman acentenin Türkiye'ye gelecek olmasının önemli rol oynadığını belirten Baraner, ''Federal Almanya Seyahat Birliği (DRV) bu yıl Kuşadası'nda genel kurulunu gerçekleştirecekti ancak ani bir kararla genel kurul toplantısını Italya’ya kaydırdılar. Burada önemli sebeplerden biri zaten çok yüksek sayıda Alman seyahat acentasının bu yıl içerisinde Türkiye’ye gelecek olması.'' dedi.

''BU YIL HER 4 ALMAN ACENTEDEN BİRİ TÜRKİYE'YE GELECEK''

Başta 1100 üyeli Quality Travel Alliance'ın (QTA) Antalya zirvesi ve Thomas Cook'un Travelgames'i olmak üzere, TUI, FTI, Bentour ve Anex Tour'un değişik organizasyonlarla Antalya'da çok sayıda etkinlik düzenleyeceğini kaydeden Baraner,  bu yıl Almanya'daki her 4 acenteden birinin bu yıl Türkiye'ye geleceğini ifade etti. Baraner, ''Çok sayıda acente zaten Türkiye'ye geleceği için katılımın az olmasından çekindiler.'' değrlendirmesinde bulundu.

''2024'te 7 MİLYON ALMAN TURİST GELİR''

Almanya'da şu anda satışların çok iyi gittiğini ve DRV'nin gereksiz bir tartışmanın içine girmekten kaçındığını belirten Baraner, müşterek çalışmayla Alman turist sayısın 2024 yılına kadar 7 milyon çıakrılacağını da sözlerine ekledi.

KARARI KİM VERDİ?

Kuşadası'nda yapılması planlanan DRV kongresinin neden İtalya'ya alındığı ile ilgili resmi bir açıklama yapılmazken, kararı 15 kişik şu kurulun aldığı öğrenildi:


Bu Haber 02.03.2018 - 11:34:23 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.