Banu Dedeman: Dedeman Palandöken'i 30 yıl daha işleteceğiz

Banu Dedeman: Dedeman Palandöken'i 30 yıl daha işleteceğiz

Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, Dedeman Palandöken’i 30 yıl daha işleteceklerini açıkladı.


Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Dedeman Palandöken için açılan 30 yıllık işletme ihalesini, yeniden Dedeman Grubu kazandı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, kısa süre içinde otelde renovasyona başlanacağı belirtildi.

“Bizim için bir otelden daha fazlası”

Bölgenin ilk yatırımcısı olarak Palandöken’in kendileri için ayrı bir yeri olduğunu belirten Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, Dedeman Palandöken’in bir otelden daha fazlası olduğunu dile getirdi. Türkiye’nin içinde bulunduğu zor koşullara rağmen, dönemin valisinin de yönlendirmesi ile Palandöken’e ilk yatırımı gerçekleştirdiklerini anımsatan Banu Dedeman, “Bu adımla birlikte Palandöken, ‘kayak merkezi’ unvanı alırken, Türkiye yeni bir destinasyon kazandı. Kısa sürede de uluslararası arenada kendine yer edindi. Geçen zaman içinde Palandöken’in nasıl yol aldığını hep birlikte gördük. Bu muhteşem dağın uluslararası kayak turizminde daha da ön sıralara gelmesi için katkılarımızın devam edecek olmasından büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

“Misafir sayısında yüzde 30 büyüme öngörüyoruz”

İlk otelin ardından Dedeman Palandöken Ski Lodge’u 2006 yılında hizmete aldıklarını da ifade eden Dedeman, şunları söyledi:

“Yaptığımız ciddi yatırımlar ile Palandöken’in hem yurt içinde hem yurt dışında tanıtımı için yıllardır aynı inanç ve çabayla aralıksız çalışıyoruz. Bugün Palandöken’in geldiği nokta hepimiz için haklı bir gurur kaynağı. Buna daha ivme kazandıracağız. Öncelikle Palandöken Dedeman’ın renovasyon projesini hazırladık ve kısa süre içinde çalışmalarımıza başlayacağız. Öyle ki, önümüzdeki sezon ziyaretçi sayısında yüzde 30’luk bir büyüme öngörüyoruz. Bu artışta yerli ziyaretçilerimizin yanı sıra Rusya, Ukrayna, İran, Azerbaycan, Almanya, Gürcistan gibi ülkelerden gelecek misafirlerimizin de etkili olmasını bekliyoruz” dedi.Bu Haber 06.07.2022 - 11:16:55 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.