Bankalar turizmcilere ait krediler konusunda zorluk mu çıkarıyor?

Bankalar turizmcilere ait krediler konusunda zorluk mu çıkarıyor?
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), üyelerinin 'bankaların kredilerin yeniden yapılandırılması ve yeni sözleşme koşullarına bağlanması konusunda zorluk çıkardığı ve olumlu geri dönüş yapmadığı' yönündeki şikayetleri üzerine harekete geçti.


TÜRSAB tarafından konuya dair yapılan açıklama şu şekilde:

''Hükümetimizce ilan edilen Turizm Acil Eylem Planı Destek Paketi çerçevesinde ilgili yönetmelikte yapılan değişiklik ile 'turizm sektöründe kullandırılan krediler için ilgili grup itibarıyla öngörülen oranlarda özel karşılık ayrılması bankaların ihtiyarındadır' şeklinde bir düzenleme yapıldığı malumlarınızdır.
 
Ancak, Birliğimize ulaşan şikayetlerden bankaların bu konuda olumlu yaklaşım göstermediği ve sektöre gerekli desteği vermediği anlaşılmakta konu Kültür ve Turizm Bakanımıza yazılı olarak bildirilmiştir.
 
Sayın Bakanımızın konu ile ilgili BDDK ile yaptığı görüşmeler sonucu bu konuda sorun yaşayan üyelerimiz BDDK’ya başvurması halinde konunun şirket ve banka bazında değerlendirilmesinin mümkün olduğu Birliğimize ekli yazı ile bildirilmiştir.
 
Önemle duyurulur.''

BDDK'dan gelen yazı şu şekilde:
Bu Haber 21.05.2016 - 10:22:58 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.