Bakanlıktan Bakan Ersoy'un şirketine 2,3 milyar liralık teşvik daha

Bakanlıktan Bakan Ersoy'un şirketine 2,3 milyar liralık teşvik daha

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un 2 milyar 350 milyon liralık otel yatırımını teşvike bağladı.


Haziran ayında Antalya’daki iki Voyage Otelinin ve golf sahasının yenilenmesi için yapacağı 2 milyar 150 milyon liralık yatırım teşvik kapsamına alınan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un bir büyük yatırımı daha teşvike bağlandı.

Resmi Gazete’nin 4 Eylül tarihli sayısında yayımlanan temmuz ayı teşvik belgelerine göre, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un sahibi olduğu Bodrum Türkbükü’ndeki MRA Turizm ve Otel İşletmeciliği AŞ’nin 2 milyar 350 milyon lira yatırımla yapacağı 307 oda, 870 yataklı 5 yıldızlı otel projesi teşvik kapsamına alındı.

Bu teşvikle 7 yıl boyunca MRA Turizm Otelcilik'in sigorta primi işveren hissesini devlet karşılayacak. Projenin hayata geçmesi için kullanılacak kredilere faiz desteği verilecek; gelir vergisi, gümrük vergisi ve KDV istisnalarından yararlandırılacak.

Böylece, Ersoy’un iki şirketinin 4,5 milyar liralık yatırımı teşvike bağlanmış oldu.Bu Haber 05.09.2022 - 07:37:23 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.