Bakanlık 9 araziyi turizm tahsisine açtı, işte o araziler

Bakanlık 9 araziyi turizm tahsisine açtı, işte o araziler

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 7 şehirdeki 9 kamu arazisini turizm tahsisine açtı.


Kültür ve Turizm Bakanlığı Uşak, Sakarya, Muğla, Kayseri, Ardahan, Antalya ve Afyonkarahisar’da bulunan toplam 9 kamu arazisi 5 yıldızlı otel yapımı için turizm tahsisine açtı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilanan göre; Antalya’nın Kemer ilçesinde tahsise açılan arazilere 500, 1000 ve 1000 yataklı olmak üzere üç otel, Afyonkarahisar’a 400 yataklı, Ardahan’a 63 yataklı 3 yıldızlı, Kayseri’ye 120 yataklı 3 yıldızlı, Muğla’ya 550 yataklı 5 yıldızlı, Uşak’ın Banaz ilçesine 600 yataklı 4 veya 5 yıldızlı termal otel, Sakarya’ya ise 5 yıldızlı termal konaklama tesisi ve golf sahası yapılacak.

Tahsise açılan arazilerden üç tanesi Antalya’nın Kemer ilçesinde yer alıyor. Bu arazilerden biri Göynük, biri Tekirova ve bira tanesi de Çamyuva’da bulunuyor. Muğla’da turizme tahsis edilen arazi ise, Bodrum’un Gündoğan Mahallesi, Kızılburun mevkiinde yer alıyor.

mugla
Bodrum'un Gündoğan mahallesi Kızılburun mevkiinde tahsise açılan araziBu Haber 01.10.2019 - 08:53:52 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • YAZIK Kİ NE YAZIK - 16.10.2019 - 12:49

    Antalya'da Artık yeni otel teşviki verilmemelidir! Butik Küçük otelcilik özendirilmelidir! Büyük devasa otellere giren turist çıkmıyor! Bu senede bunu yaşadık Kundu Bolgesındekı Otel ıcındekı esnaflar basta olmak uzere para kazanılmadı! Kımse para kazanamadı ve eksı ıle sezonu kapattı! Acıl olarak Turizmde Farklılık yapılmalıdır!1 Expo 2016 Alanı Turizme gelir getirecek şekilde Revize edilmelidir! Alanın En Batı Kısmına Kumarhane Açılmalıdır ve Sadece Pasaportu ile girenler buradan yararlanmalıdır Kapıda Devlet Gorevlılerı yer almalıdır ve Devlette buradan cıddı gelır elde etmelıdır! Alanın dıger kısımları ıse Dısneyland Benzerı Gelır getırıcı bır proje ıle yenılenmelıdır! Turizm iş adamları neden bu konuda sessız! 2 Milyar TL harcandı ama atıl durumda ve sessizsiniz! Yazarlarda burası hakkında hıc gorus bıldırmıyor

  • murat gökce - 02.10.2019 - 07:13

    açılması lazım tabii dahada gerekli !!! nasıl olsa bir iki sene sonra bir iki operatör daha batarak turizm sektörü perişan olur .hiç kimse demiyor 3-5 sene tahsis olmasın ilave yatak yapmıyalım fiyatları artırmak için uğraşalım yazık bu düşünce ile giden turizm politikalarına (bakalım tahsise açılan yerler hangi turizm duayenlerine verilecek !!!!) .....

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.